Esnek Amoled Rüyası Seneye Kaldı

Yıllardır esnek bir yapıya sahip olan, bükülebilir olması sebebiyle asla kırılamayan ve istenilen şekle giren cihazlar için büyük bir bekleyiş var. Bu kapsamda atılan esnek ekranlar ile de bu bekleyiş daha da büyük bir hale gelmişti. Ancak Samsung firması tarafından yapılan açıklama beklemenin bir sene daha geriye gitmesine sebep oldu.

Tahminlerine göre 2012 senesinin son çeyreğinde ilk Bükülebilir Ekrana sahip telefonu üretmeyi planlayan Samsung firması hem Normal AMOLED ekran satış grafiğinin oldukça iyi seviyede seyretmesi hem de şu aşamada yaşanan bazı sorunlar sebebiyle ekranların yeterli görüntü kalitesini sunamaması sebebiyle ilk üretimleri 2013 senesine kaydırdı.

Özellikle pazara sunulan Akıllı Telefon sayısının artması ile ihtiyaç duyulan AMOLED Ekran sayısının da yükselmesi hali hazırda var olan bir teknolojinin daha iyi kazandırması gibi bir durumu ortaya çıkardığı için Samsung firmasının Bükülebilir Ekran çalışmalarına biraz ara vermesi oldukça normal bir durum.

Firmanın bu konuda ekstra bir açıklama yapmadığını ve cihazların tahmini olarak ne zaman pazara sürüleceğinin belli olmadığını ise belirtmekte fayda var.

Yorum yapın