Ev Dekorasyonunda En Sık Yapılan Hatalar Neler?

Her Odada Farklı Bir Tema

Her odada farklı bir stili uygulamak en sık yapılan hatalardan. Yapmanız gereken evin geneli için bir stil belirlemek ve o stili bütün odalara uygulamak. Böylece evinizde bir bütünlük oluşacak ve daha düzenli gözükecektir.

Ayrıntıları Es Geçme

Ev dekorasyonu yaparken büyük tabloyu hallettiğinizde küçük ayrıntılara para ve harcamak istemeyip kolaya kaçabilirsiniz. Örneğin perde çubuğunu siyah ve plastik seçtiğinizde evinizin temasına uymayıp göze batabilir.

Ne kadar küçük ayrıntı gibi gözükse de evinizi güzelleştirmenin basit yollarından biri de kapı kolu ve muslukları değiştirmek olacaktır.

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar: Yanlış Halı Boyutları

Koltuklar altında nohut büyüklüğündeki halılar çok saçma gözükür. Aynı şekilde çok büyük gözüken halılarda oldukça rahatsız edeci bir görüntü sunar.

Bir mobilya altına halı seçecekseniz parçanın kendisinden birazcık daha büyük bir halı seçin. Banyo için halı seçecekseniz lavabo altına yerleşecek boyutta bir halı seçmelisiniz.

Her Yerde Aynı Renk

Her yerin aynı tonda olması sıkıcı gelebilir. Her oda aynı tarzda olmalı fakat tek tona odaklanmayın. Odanıza aksesuarlar, kırlent ve perde renkleriyle oynayarak kontrast ekleyin.

Her Şeyin Aynı Yükseklikte Olması

Mobilyalar, tüm aksesuarlar ve bitkiler aynı yerde aynı yükseklikte olması düzenli bir görüntü sağlamaz. Aksine alanın düz ve gerçekte olduğundan daha küçük görünmesine neden olur. İlgi çekmek için farklı boyutlarda ve yükseklikte mobilyalar ve aksesuarlar kullanın.

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar: Aydınlatma

Ev dekorasyonunda en sık yapılan hatalar arasında yanlış aydınlatma bulunuyor. Kötü aydınlatma en güzel dekorasyonun bile kötü sonuçlanmasına neden olabilir. Bunun için yetersiz ve aşırı sarı aydınlatmalardan kaçınmalısınız.

Yorum yapın