Ev Dekorunda Duvar Kağıdı ve Renk Uyumu Hakkında

Ev dekorunda pratik bilgiler ve püf noktalar: Yeni nesil evlerde çok fazla duvar kağıdı tercih edilmiyor. Oysa duvar kağıdının evlere verdiği sıcaklığı sağlayabilen başka hiçbir şey yoktur. Öncelikle duvar kağıdında renk ve desen alternatifi oldukça fazladır. Ayrıca duvar kağıtları silinebilir özelliğe sahiptir.

Ülkemizde duvar kağıtlarına karşı ön yargı maalesef önceki yıllarda kullanılan kalitesiz duvar kağıtlarından kaynaklanmaktadır. Oysa çağımızda üretilen duvar kağıtları, boyaya oranla içerisinde solvent gibi ağır kimyasallar barındırmadığı için ve ömürleri 10-15 yıl kadar olduğu için çok daha sağlıklı ve ekonomiktir.

Duvar kağıtlarının seçenekleri o kadar çok artmıştır ki, evlerde dekoru tamamlamak amacıyla binlerce desen arasından en uygununu seçmek mümkündür. Bazı duvar kağıtları uygulamadan sonra tercih değişikliği söz konusu olduğunda çıkarılabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca duvar kağıtlarını duvara uygulamak çok basittir. Sadece yıpranmış bölümü değiştirmekte oldukça basittir.

Duvar kağıdı, dokusu ve yapısıyla evlere sıcak ve güzel bir hava katmaktadır. Bir uygulama ile 10 ya da 15 yıl kadar duvar kağıdınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Duvarlarınızda yıpranmaya sebep olmaz. Temizliği kolaydır. Sürekli boya işlemi yapmak zorunda kalmazsınız.

Oldukça şık model ve desenlerde olan duvar kağıtları mekana genişlik, ferahlık, zarafet ve incelik katar. Bence denemeye değer.

Yorum yapın