Evde Kaş Jeli Nasıl Yapılır?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Evde kaş jeli yapmak aslında çok basit gerekli malzemeleri temin ederek kendinizde kaş jeli hazırlayabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bir kaç husus var bunlara dikkat ederseniz daha sağlıklı olur nedir bunlar derseniz hemen açıklayalım birincisi saç jeli yapımında kullanılan far çok fazla olmamalı ikincisi jeli kullanacağınız fırçanın temiz olması sonuncusu kullanacağınız malzemelere karşı alerjiniz olmamasıdır. Eğer bu malzemelere alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayınız çünkü bazı kişilerin cildi çok hassastır en ufak bir şey de alerjik reaksiyon göstermektedir. Eğer hazırladığınız jeli kullandıktan sonra alerjik durumla karşılaşırsanız hemen jeli temizlemeniz gerekir. Her neyse herkesin cildi hassas değildir tabi şimdi evde kaş jeli nasıl yapılır öğrenelim.

Kaş Jeli Nasıl Yapılır?

Malzemelerimiz şunlardır;

  • İstediğiniz renkte bir fardan çay kaşığının ucuyla
  • 1 şişe aloevera’nın 4’te 1’i
  • Açık saç şekillendirici jel
  • Kullanılmayan temiz bir rimel fırçası

Malzemelerimiz bunlardır şimdi gelelim jelimizin hazırlanışı ve uygulamasına.

Bir kabın içerisine aloevera’yı alın ve üzerine saç şekillendirici ilave ederek bunları iyice karıştırın. Sonrasında, kullanacağınız renkteki göz farını çay kaşığının ucuyla alın ve karışımın içine aktarın. Karışımın tamamı renklenene kadar, bütün malzemeyi karıştırın. Tüm bu aşamalardan sonra ev yapımı kaş jeli kullanıma hazırdır. Fırçaya aldığınız kaş jelini, yukarı doğru kavis vererek sürün.

İşlem bu kadar basit artık sizde evinizde kaş jeli yapabilirsiniz. Alerjik durumlara dikkat edin yeterlidir çünkü sağlık her şeyden önemlidir.

Yorum yapın