Evde Kolay Yapılabilecek Döner Tarifi, Nasıl Yapılır ?

Döner hazır yemek çeşitleri içinde çok sevilen ve lezzetle yenen harika bir tattır. Bu muhteşem yemeği, kendi evimizde ve istediğimiz gibi hazırlayıp afiyetle yiyebiliriz. Pratik olarak yapabiliriz. Büyük küçük hepimizin çok severek yiyeceği döner yemeğini kolay bir şekilde hazırlar ve servise sunabiliriz.

Döner Yapmak için Gerekli Malzemeler

Arzuya göre biftek Domates, biber Tuz, yağ, kekik, karabiber Yağ

Döner Nasıl Yapılır ?

İlk olarak biftekler, tuz, yağ, karabiber ve kekik karışımından hazırlamış olduğumuz sosa bulayalım ve bütün biftekleri üst üste gelecek şekilde dizelim. Dizdikten sonra biftekleri derin dondurucuya koyalım. Gerektiği zaman pişirmeden yarım saat önce buzluktan çıkaralım.

Henüz çok çözülmeden, tahta üzerinde döner görüntüsünde ince ince kıyalım. Hepsini düzgün bir şekilde kıydıktan sonra, teflon tavaya yerleştirelim. Daha sonra üzerini örtelim. Ocağın üzerine oturtalım. Ağır ateşe alalım ve yavaş yavaş pişirelim.

Ağır ateşe koyduktan sonra, döner önce suyunu bırakır. Suyunu bıraktıktan sonra kendi yağı ile kavrulmaya başlar. Döner suyunu çektikten sonra ara sıra karıştıralım ve eşit şekilde pişmesini sağlayalım. Suyunu çekip kendi yağıyla kavrulmaya başlayınca, ince doğranmış domates ve biberlerle süsleyelim. Dönerimiz olduktan sonra lavaş veya pide ile servise sunalım.

Afiyet olsun.

Yorum yapın