Evde Makyaj Temizleme Sütü Nasıl Yapılır?

Her bayan için makyaj yapmak çok önemlidir. Ruju sürmek, farı uygun ölçüde uygulamak. Bunlar kadar elbette ki makyajı temizlemekte önemlidir. Makyaj yaptıktan sonra mutlaka makyajınızı temizlemeye önem göstermelisiniz. Çünkü makyaj malzemelerinin içerisinde bulunan kimyasallar gözeneklerinizi tıkayarak sivilce, siyah nokta vb. cilt sorunlarına neden olmaktadır.

Makyajınızı temizlemek için makyaj sütü kullanabilirsiniz. Maalesef ki piyasada olan kaliteli makyaj sütleri oldukça pahalı. Üstelik içerisinde hangi ürünleri barındırdığıda meçhul… Sizde evde kendi makyaj sütünüzü yapmak istiyorsanız aşağıdaki makalemizi okuyun.

Malzeme Listesi:

  • Süt
  • Salatalık

Evde Makyaj Temizleme Sütü Nasıl Yapılır?

Makyaj temizleme sütünüzü tek seferlik kullanmak istiyorsanız 1 adet salatalık yeterli olacaktır. Fakat bir daha bu işlemle uğraşmak istemiyorsanız birden fazla salatalık kullanabilirsiniz. Salatalıkların kabuklarını ince şekilde soyun.

Soyduğunuz salatalığı küçük parçacıklar haline getirip robot veya blendar yardımıyla sıvı hale getirin.

Orta boy bir tencerenin içerisine yaptığınız salatalık ezmesini ekleyerek üzerine süt ilave edin. 10 dakika boyunca arada sırada karıştırmak şartıyla iyice pişirin.

Bir köşede iyice soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra bir süzgeçe alın.
Yaptığınız karışımın suyunu çıkartarak bir kabın içerisine alın.

Makyaj temizleme pedi veya bir pamuk yardımıyla yaptığınız karışıma batırarak makyajınızı çıkarana kadar temizleyin.

Makyaj temizleme işleminiz bittikten sonra ılık su ile yüzünüzü iyice yıkayın. Böylece makyajınız daha çabuk temizlenirken aynı zamanda cildiniz beslenmiş olacaktır.

Yorum yapın