Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Neredeyse bütün bayanlar manikür için her ay binlerce lirası veriyor, özellikle güzellik salonlarının yaptığı bu uygulamayı evinizde sizde gerçekleştirebilirsiniz. Çok basit adımları izleyerek evde istediğinizi şekilde manikürünüzü yapabilir ve bunun karşılığından hiçbir ücret ödemeden harika tırnaklara kavuşabilirsiniz. Hazırlamış olduğumuz yazımızdaki adımları takip ederek çok güzel ellere kavuşabilirsiniz. Şimdi ilk olarak yapmanız gereken; tırnak uçlarınız girecek şekilde büyüklüğe sahip olan bir kabın içerisini sıcak suyla doldurun.

Sıcak suyun içerisine lavanta yağı koymanız gerekiyor, lavanta yağını kullanmamızda ki amaç; oluşabilecek bakterilerin önüne geçmek, yani mikrop kırıcı özelliği bulunmaktadır. Ayrıca lavanta yağı; tırnak diplerinde oluşabilecek bakterilerinde temizlenmesini sağlar. Evet devam edelim hazırlamış olduğunuz kabın içerisine parmak uçlarının tamamı girecek şekilde sokun. Elinizin, bu suyun içerisinde on dakika kadar kalmasını sağlayın. Bu sayede tırnaklarını yumuşayacak ve manikür yapmanız için hazır hale gelmesini sağlamış olacaksınız.

Yumuşama işlemi tamamladıktan sonra törpü yardımıyla tırnaklarınızı gözüne hoş gelen bir şekilde törpüleyin. Bu işlemi uygularken gayet yavaş hareketlerle devam edin ve metal törpü kullanmamaya çalışın. Törpüleme işlemini yaparken tırnağı gözünüzde ortadan ikiye bölün, daha sonra böldüğünüz diğer uçtan ortaya doğru törpüleyin, aynı işlemi böldüğünüz diğer taraf için aynı uygulamayı yapınız. Törpüleme işlemini tamamladıktan sonra, tırnak dibi derilerini geriye itmeye çalışın. Manikürcüler bu işlemi yaparken tırnak derileri kesmeye çalışır ama siz bunu denemeyin, çünkü enfeksiyon kapma ihtimalini arttırabilirsiniz.

Yukarı paragrafta belirttiğimiz, işlemleri tamamladıktan sonra; elinizi parmak uçlarınızı güzelce kremleyiniz, tırnak uçlarınıza güzelce yediriniz. Krem sürmemizin sebebi oluşabilecek deri değişimlerini nemlendirerek, olumsuz etkisini azaltmak. Görüldüğü üzere manikür yapmak o kadar zor bir işlem değildir, evinizde yarım saatinizi ayırarak, kendi manikürünüzü kendiniz yapabilirsiniz. güzellik merkezlerine ve kuaför salonlarına binlerce lira vermenize gerek kalmadan bu işlemi yapabilirsiniz. Manikür işlemi bittikten sonra oje sürme işlemine değinelim; istediğiniz renkte oje kullanabilirsiniz. Ojeyi tercih etmezseniz, bunun yerine parlatıcı kullanabilirsiniz. Ojeyi ya da parlatıcıyı uygularken yapmış olduğunuz törpü uygulamasına orantılı olarak sürmeye çalışın, dikkat çekmeyecek şekilde kolayca uygulayabilirsiniz.

Yorum yapın