Evde Saç Bakimi ve Mucizevî Saç Maskesi

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Evet, kurtarıcımız her zaman olduğu gibi yine su. Az tüketilen su, kuaförlerde aşırı sıcak çekilen fön ve boyalar yüzünden saçlarımız inceliyor, kırılıyor ve dökülüyor. Tabi bütün bunların sonucunda da bakımsız gibi gözüken, yıpranmış saçlar ile mücadelemiz başlıyor. Her anlatımımda sıklıkla bahsettiğim gibi birçok biyolojik sorunla karşı karşıya gelmememiz için günde en az 2 litre su tüketmemiz gerekiyor.

Gördüğünüz gibi saç bakımında da en önemli etkenin su olduğunu hep birlikte görüyoruz. Günde düzenli şekilde su içen kişinin saçları kalın olur ve incelmez. Dolayısıyla saçlarında kırıklar da oluşmaz. Saçların gür, daha parlak ve daha bakımlı olması için altını çizerek söylemek istiyorum ki su, çok önemli. Bugün bakımsız saçlara çözüm arayan siz okuyucularımız için “Evde saç bakımı ve mucizevî saç maskesi” adlı başlığı, dizayn ettim ve yine sizler içinde tüm püf noktaları ile birlikte anlatıma sunacağım. Şimdi dilerseniz, anlatımıma evde saç maskesinin yapılışını ve uygulanışını, açıklığa kavuşturarak, devam etmek istiyorum.

Evde Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle kişi su tüketimine dikkat etmelidir. Çünkü su tüketiminin az yapılması, saçları güçsüz kılmakla birlikte deriyi de kurutur. Bunun dışında saç bakımınızı evde tamamen doğal ve son derecede etkili bir sistemle kendiniz yapmak istiyorsanız, ısırgan bitkisini sizlere, tüm samimiyetimle öneriyorum.

Nasıl kullanılacağına gelince, 3 bardak klorsuz suya yani kaynamakta olan suya, 2 cay kaşığı yaş ya da kuru ısırgan otu koyarak, dört dakika haşlayalım. Daha sonra bu haşladığımız suyu saçımızın her bölgesine gelecek şekilse sürelim.

Yani saçlarımızı tamamen o ısırganlı suyla ıslatalım ve saçlarımızda o suyu, yarım saat ya da 45 dakika beklettikten sonra iyice yıkayalım. Bu sistemi dileyenler her gün uygulayabilir. Ancak saç bakım maskesinin daha iyi sonuçlar vermesi için en az haftada 4 defa, uygulamamız gerekiyor. Tabi bu maskeyi uygulamadan önce saçlarınızın temiz olması gerekiyor. Ayrıca bu maske, boyalı saçlar için boyanın kimyasal yapısı yüzünden fazla bir etkide yaratmıyor. Fakat kınalı saçlar için aynı şey geçerli değil. Kına kimyasal bir yapıya sahip olmadığı için maske etkisini hemen gösterir. Isırgan, saçların daha canlı, daha parlak ve daha bakımlı olmasını sağlar. Maskeden sonraki her yıkamada şampuan kullanmamakta da fayda var.

Yorum yapın