Evdeki Malzemelerle Doğal ve Etkili Peeling Tarifi, Nasıl Yapılır?

Dışarıdan alınan peelingler olsun ve özel olarak bir kaç ünlünün vermiş olduğu bir peeling tarifini kullanmış olabilirsiniz. Ama şimdi sizler için vereceğimiz bu peeling tarifi tamamen kendim denemiş olarak sizlere tavsiye etmekteyim. Cildinizin rahatlaması ve gözeneklerin açılmasını istiyorsanız mutlaka deneminizi tavsiye ederim. Bu tarif tamamen evde bulunan ürünler ile kolayca yapabileceğiniz çok fazla maliyeti olmayan bir peeling tarifidir.

Evdeki Malzemelerle Doğal ve Etkili Peeling Tarifi Malzemeleri:

  • 1 tatlı kaşığı süt
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı toz şeker veya yarım küp şeker
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı limon suyu

Evdeki Malzemelerle Doğal ve Etkili Peeling Tarifi Hazırlanışı Ve Uygulaması:

Yukarıda belirttiğimiz tüm malzemeleri bir kaseye koyunuz ve güzelce karıştırınız. Karışım sonucunda pütürlü bir şekilde peeling ortaya çıkacaktır. Daha sonra bu karışımı avuç içlerinize alınız ve yüzünüze ovalayarak sürün. İyice sürmeniz gerekiyor ki cildinize işlesin. Bu işlemi 5 veya 10 dakika yapınız. Cildinizde sürülmedik yer kalmasın.

Eğer isterseniz bu karışımı kollarınıza veya diğer bölgelerinize rahatlıkla sürebilirsiniz. Özellikle tuz ve şeker siyah noktaları yok etmede yardımcı olmaktadır. Zeytinyağı ve süt ise cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlamaktadır. Limon ise yağ oranınızı dengeleyerek cildinizin rengi açar ve parlatır.

Bu peeling tarifini haftada en az 2 veya 3 defa yapabilirsiniz. Özellikle soğuk kış aylarında yapmanızı tavsiye ederiz. Cildiniz soğuğa karşı dayanıklı olmaktadır.

Yorum yapın