Evden Çıkmadan Pokemon Go Oynamak Artık Mümkün

Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almış durumda ve bu nedenle insanların evden dışarı çıkmaması için telkinlerde bulunuluyor. Virüsün yayılmasının sağlanması için kalabalık ortamlardan uzak durulması ve el sıkışma gibi fiziki temaslardan kaçınılması gerekiyor. Tahmin edilebileceği üzere bu önlemlerden en çok etkilenen de eğlence sektörü oluyor. Son zamanlarda mobil platformlarda en çok oynanan oyunlardan biri olan Pokemon GO, yeni yapılan değişikliklerle birlikte koronavirüs nedeniyle evde olmamız gereken bu dönemde de oyunu oynamayı mümkün hale getiriyor.

Pokemon Go Yeni Güncellemeyle Koronavirüs İçin Önlem Alıyor

Bildiğiniz üzere Pokemon GO, dışarı çıkıp uzun süre yürümemizi gerektiren ve gezerken denk geldiğimiz Pokemon’ları yakalamayı amaçladığımız bir oyun. Uzun yıllardır mobil platformlarda oynanan oyun, insanları spora teşvik etmesi ve saatlerce oturmasının önüne geçmesiyle herkesin beğenisini kazanmıştı. Ancak virüsün yayılması nedeniyle dışarı çıkmanın tehlikeli olmaya başlaması Pokemon GO’nun aktif oyuncu sayısını da bir hayli azalttı. Oyuncuların evden de oyunun tadını çıkarmasını isteyen geliştiriciler, oyunun mekaniklerinde bazı küçük değişiklikler yaptıklarını duyurdu.

Yapılan değişikliklerle birlikte artık evdeyken oyunu açtığınızda çevrenizde daha fazla Pokemon görebileceksiniz. Ayrıca oyun içerisinde satın alınabilen paketlere de indirim gelmiş durumda. Bu paketler satın alındığında 1 saat boyunca karşılaşılan Pokemon’ların sayısı önemli oranda artıyor. Son olarak yumurtaların kırılması da artık daha kolaylaşmış durumda. Artık eskisine göre daha az yürüyerek yumurtayı kırabiliyoruz. Bu sayede evin dışına çıkmamıza da gerek kalmıyor. Eğer dışarı çıkamadığınız için Pokemon GO oynamayı bıraktıysanız oyuna yeniden bir şans verebilirsiniz.

Yorum yapın