Ezan Vakti – Namaz Saati Android Uygulaması

Türkler tarafından yapılmış olan ve oldukça güzel özelliklere sahip olan bir uygulama Ezan Vakti. Şehirlere göre ezan vakitlerini takip edebileceğiniz bu uygulama buna ek olarak birçok güzel özellik barındırmakta.

Ana ekranın vaktin çıkmasına kalan süreyi ve tüm vakitlerin giriş saatini göstermekte. Kıble sekmesinde, farklı bir yere gittiğinizde kıbleyi bulabilmeniz için bir pusula bulunmakta. Bunun ile kıblenin ne tarafta olduğunu öğrenip namazınızı kılabilirsiniz. Kütüphanesinde ise Kur’an, İlmihal, Elmalılı Tefsiri, Kütübü Sitte, Cevşen, Asr-ı Şerifler, Namaz Sureleri gibi hep lazım olacak birçok kaynak bulunmakta.

Hatimler sekmesinde ise hatim dağıtımı yapabilir, dağıtılan hatimlerden alabilirsiniz. Hatimlerin bitiş sürelerini ve paylaşılma oranlarını takip edebilmektesiniz. Uygulama ezan vaktinden 45 dakika önce veya ezan vaktinde size haber verebiliyor. İsterseniz namaz vakitlerinde telefonu sessize de alabiliyor.

Namaz vakitleri çıkarken uygulama size namazı kılıp kılmadığınızı soruyor. Böylece kazaya kalan namazlarınızı takip edebiliyorsunuz. Ayrıca salavat çekeceğinizde bir zikirmatik işlevi de görmekte.

Bu kadar çok özelliğe sahip olan, her Müslümanın ihtiyaçlarını karşılayan bu uygulamayı Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yorum yapın