Facebook, Haber Yayınlarına Başladı!

Facebook, günümüzün en popüler sosyal ağ platformu olarak haber yayın hizmeti Instant Artcles’i kullanıma sundu. Facebook’tan artık haberleri anında görebileceksiniz.

İngilizce olduğu günlerden itibaren popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyerek aksine ilk günkünden çok daha büyük bir platform olarak popülerliğini arttırmayı başaran Facebook’da siteye ilk giriş yaparken ve siteye üye olurken ya da giriş yaparken aracı olarak kullandığımız bu firma, geçtiğimiz aylarda yeni bir proje üzerinde çalışmalara başladı.

Hemen hemen her kullanıcının eksik gördüğü, şikayet ve önerilerini sunduğu, şikayet ve önerilerin değerlendirilerek hizmet haline getirilmesini sağlayan bu sosyal ağ platformu, bu kez yine sözünü tuttu ve kullanıcıların düşüncelerini ve isteklerini dikkate alarak Facebook haber işine gireceğini geçtiğimiz aylarda sizlerle paylaştı. Yapılan resmi duyuru daha açıklanmamış olmasına rağmen bu açıklama yapılana kadar bu haberin peşini bırakmayacağımızı dile getirmiştik. Facebook’un Instant Articles adında ortaya çıkardığı hizmeti sayesinde haberleri artık kolaylıkla Facebook üzerinden okuyabileceksiniz.

Facebook’a göre, gazete, dergi ve haber yapımcıları tarafından hazırlanan durum paylaşımı olarak listelerden akışa geçirilen içeriklerin açılması uzun bir süre alıyor ve bu da okuyucu kaybına neden oluyordu. Instant Articles hizmeti sayesinde artık hiç beklemeden abone olduğunuz gazete ve makale yayımcılarının paylaştığı tüm haberleri akışta anında hiç vakit kaybetmeden ve çaba sarf etmeden görebilecek ve okuyabileceksiniz. İlk aşamada National Geopraphic, New York Times, Buzz Feed, NBC, The Atlantic, Spiegel, The Guardian, BBC News ve Bild gibi önemli haber sitelerinin paylaştığı içerikler Facebook içerisinde yer alacak.

Bu uygulama çok kısa bir süre içinde ülkemizde de uygulanmaya başlanacak. Instant Articles uygulamasına çok yakında Android ve Windows Phone uygulamalarında da kullanılacak.

Yorum yapın