Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Facebook günümüzde hala en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından birisidir. 2004 yılında kurulan bu sosyal medya platformu kısa süre içerisinde büyüyerek günümüzde yaklaşık 3 milyar kullanıcı hesabına ulaşmıştır. Facebook günümüzde sadece kişisel mesajlaşma imkanı vermiyor, firmaların reklam faaliyetleri açısında önemli bir yer teşkil ediyor. Mesela Facebook üzerinden çok düşük bütçelerle reklam harcaması yapılarak bir ürün alıcıya kolaylıkla ulaştırılabiliyor. Aynı zamanda Facebook yaptığı gelişmelerle bu sosyal medya platformunu daima dinç ve dinamik tutmaya çalışmaktadır. Ancak zaman zaman bu sosyal medya platformunun kullanıcıları bir takım sebeplerden dolayı hesaplarının kapatma yoluna gitmektedirler. Kullanıcılar zaman zaman Facebook hesap silme konusunda araştırmalar yapmaktadır Kişiler bu gibi durumlarda Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir? sorusunun cevabını aramaktadır.

Facebook hesap silme işlemi yapılmak isteniyorsa öncelikle doğru bilgilerle giriş yapılmalıdır. Giriş işlemi başarılı bir şekilde yapılmış ise sağ üst köşede bulunan ayarlar kısmına gelinmelidir. Ayarlar sekmesinde çok sayıda seçenek belirecektir. Bu seçenekler arasında genel hesap ayarları sekmesi tıklanmalıdır. Genel hesap ayarları sekmesinde kişisel bilgilere dair bir ayar sekmesi yer almaktadır. Bu sekme tıklandıktan sonra en alt kısımda hesabı sil seçeneği yer almaktadır. Hesabı sil seçeneği tıklandıktan sonra Facebook hangi sebepten dolayı hesabı kapatmak istediğinizi sormaktadır. Bu aşamada buradaki seçeneklerden herhangi birisi işaretlenebilir. Bu işaretleme de yapıldıktan sonra tamam denilerek bir sonraki aşamaya geçilmektedir. Son aşamada kullanıcıya dair kullanıcı adı ve şifre tekrar istenmektedir. Bu bilgiler de doğru girildikten sonra Facebook hesabı devre dışı bırakılmaktadır.

Kalıcı Şekilde Profil Silme

Facebook hesabı geçici yada kalıcı olarak silinebilir. Eğer hesap kalıcı olarak silinmek isteniyorsa hesaba otuz gün boyunca giriş yapılmamalıdır. Otuz gün sonra ilgili hesap Facebook tarafından geri dönüşü olmayacak şekilde silinmektedir.

Facebook Hesap Silme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Facebook hesabı silme konusunda dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar bulunmaktadır. Mesela silinen hesaplarda gönderdiğiniz mesajlar kalabilmektedir. Yada bir sayfayı silmek istiyorsanız sayfanın tek başına yöneticisi olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde Facebook işletme hesaplarının silinmesi işlemini yapmamaktadır.

Hesap Dondurma İşlemleri Ve Geri Açma

Facebook hesapları bir süreliğine de silinebilir. Aslında bunun adı silme değil daha çok dondurmadır. Hesap dondurma işlemlerinde Facebook hesabınıza istediğiniz zaman geri dönme imkanı verir. Ancak hesaba 30 gün ya da 60 gün aralığında hiç erişim sağlanmaz ise hesap kalıcı olarak silinebilir. Bu durumla karşılaşmamak için Facebook hesabı silinirken sunulan silme sebeplerinin arasından bir süreliğine seçeneği işaretlenmelidir. Böylece Facebook kişilerin hesaba geri döneceğini bilmekte ve kalıcı olarak hesabı kapatma işlemi uygulamamaktadır. Ya da yeni sağlanan bir uygulama ile artık hesabın ne süre ile kapalı kalacağı seçilebiliyor. Kişi buradan kendisine uygun süre zarfını belirleyerek geçici bir şekilde hesabını kapatabilmektedir.

Yorum yapın