Facebook Oyun Davetlerini Kapatmak

Facebook günümüzde hayatımızın her alanında kullandığımız bir sosyal ağ konumuna geldi. Facebook’ta kişisel bilgiler, fotoğraflar, reklamlar, müzik, videolar, gruplar, hayran sayfaları, ve yüzbinlerce irili ufaklı oyun bulunmakta. Ancak bu oyunlardan ancak bir kısmı popüler olabiliyor, bir kez popüler olan oyunlar ise unutulana kadar yıllarca durmaksızın oynanabiliyor.

Facebook’un popüler arasında FarmVille, Candy Crush Saga, CityVille, Mafia Wars, Criminal Case gibi oyunları sayabiliriz. Bu oyunların ortak noktaları ise istisnasız hepsinde ilerlemek için bir noktada oyuncunun Facebook arkadaşlarından bir kısmının yardımına ihtiyaç duyması. İşte Facebook oyunlarını sevmeyen veya bu oyunlardan sürekli gelen davetlerden bunalan kullanıcılar için facebook oyun davetlerini kapatmak  bu noktada devreye giriyor.

Sanılanın aksine facebook oyun davetlerini kapatmak zor bir işle değil ve birden fazla yolu var. Bunun bir yolu davetlerini almak istemediğiniz oyunları engellemek. Bunun için Facebook hesap ayarları bölümünden Engellemeler sekmesine girip en aşağıda bulunan Uygulama Engelle kutusuna istediğiniz oyun veya engellemenin adını yazıp çıkan listeden seçerek facebook oyun davetlerini kapatmak yeterli. Ayrıca Facebook ana sayfanızın sağ üstünde arkadaşlarınızın size gönderdikleri oyun davetlerinin yer aldığı sekmede, davetlerin üzerine gelince sağ taraflarında çıkan X simgesine tıklayarak çıkan menüden o oyun veya uygulamaya ait davetleri engelleyebilirsiniz.

Aşağıdaki adımları birer birer takip edebilirsiniz.

  1. İlk Olarak Facebook Sayfamızın Sol Alt Köşesinden “Uygulama Merkezi’nden” Gelen İsteklerin Adetini Görebiliyoruz.
  2. Uygulama Merkezi’ne Gidip İstekler Kırmızı İle Beliren İstekler Menüsüne Tıklıyoruz.
  3. İstekler Menüsü Altından Bize Kimlerin Davet Gönderdiğini Görebiliyor Ve Kontrol Edebiliyoruz.
  4. İstekler Menüsünün Altında “Şimdi Dene” İkonun Yanındaki “X” İkonuna Tıkladıktan Sonra Aşağıdaki Uyarıyı Alıyoruz,Kişiden Gelen Uyarıyı “X” İle Gizliyoruz Henüz İşimiz Bitmedi.
  5. En Alttaki’dan Gelen Tüm İstekleri Yok Say ? Şıklı Yazıya Tıklıyoruz Ve O Kişiden Gelen Tüm İstekleri Engelliyoruz.
  6. Ve Mutlu Son

Yorum yapın