Facebook Workplace Hizmeti Kullanımda

Daha önce “Facebook at Work” ismi ile sunulan Fecebook’un bu hizmeti, “Facebook Workplace” olarak yeni ve pek çok işlevsel özellikleri ile şirket, organizasyon ve grupların beğenisine sunuldu.

Google ile birlikte en değerli teknoloji şirketlerinin başında gelen Facebook’un bu isim değişikliği Google’ın Apps isimli servisini G-Suite olarak değiştirmesi ile bir bağlantısı olup olmadığı bilinmiyor ancak her iki firma da gözünü ileriye dikmiş durumda.

Facebook son zamanlarda Instagram ve WhatsApp gibi önemli sosyal platform ve mesajlaşma programını da bünyesine katarak ileriye yönelik büyümek konusundaki karalılığını ve azmini göstermişti.

Daha şimdiden yüz binin üzerinde şirket ve grup bazında kullanıcıya sahip bu uygulama Antartika Kıtası hariç dünyanın her yerinde kullanılabilir olmasına rağmen; Amerika’da Birleşmiş Devletler, Avrupa’da İngiltere, Fransa ve Norveç, Asya’da ise Hindistan tarafından şimdiden popüler hale gelmiş ve yüksek oranda kullanıcı barındırmakta.

Uygulamanın, günümüz ofis anlayışının dışına çıkarak fiziki bağımlılıklarını ortadan kaldırmış şirketler için önemli bir sorunu ortadan kaldırmış bulunmakta. Facebook Workplace’in mobil olma özelliği ile birlikte klasik ofis mantığının dışında hareket eden şirket çalışanları bir arada hareket edebiliyorlar. Facebook Workplace sayesinde oluşturulan gruplar ile çalışanlar fikirlerini diğer çalışanlara anında ulaştırabiliyor, yeni gelen video arama sayesinde görüntülü olarak grup halinde tartışmalar yapabiliyorlar.

Facebook bu hizmeti için ufak bir meblağ istiyor. Şimdilik güncel fiyatları bin kullanıcıya kadar aylık olarak 2$ olarak belirlenmiş. On bin kullanıcıya kadar ilave 2$ ve on binin üzerindeki kullanıcı için de ilave 1$ ödeyerek hizmetten faydalanmak mümkün.

Video arama özelliği dışında yeni gelen özellikler arasında, live, farklı dillerde tartışma sorununu gidermek için otomatik çeviri, farklı amaçlar için bir araya gelecek şirket ya da grup için alt gruplar oluşturarak birden fazla grup (Multi-Company Groups) hizmetleri ön plana çıkan hizmetler.

Eğer siz de şirketiniz için bu hizmeti kullanmak isterseniz workplace.fb.com adresinden başvurunuzu yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum yapın