Fallout 5 Hakkında Ortaya Çıkan Dedikodular Neler?

Bethesda Softworks’ün çok sayıda ödül kazanmış kıyamet sonrası aksiyon RPG Fallout 4’ü yayınlamasından beri yıllar geçti. Vault 111’in tek başına hayatta kalması, Commonwealth’e cevaplar, cephane ve daha iyi bir silah inşa etmek için bir sebep bulmasıyla başladı. Chagrin’in çok ötesinde, yönetmen Todd Howard & Company’nin rekor kıran rol oynama oyunlarının bu kutsal baytında başka bir taksit görmeden daha da uzun olacaktır.

Kendi kuşağı altında 50’den fazla Yılın Oyunu ödülü ve “Steam’de en çok oynanan oyun” unvanları ve “2015’in en çok oynanan video oyunu lansmanı ödüllerini aldığını biliyoruz.Büyük ihtimalle gelecek olan beş Fallout 5 dedikodusuna bir göz atalım – aynı zamanda yüz değiştiren bir synth yardımcısından daha şüpheli olan beş spekülasyon.

Doğru : Yeni Bir Oyun Motoru :

Mermileri yapan birçok Fallout 5 söylentisinden, yeni bir oyun motoru fikri hem hayranlar hem de eleştirmenler için makul bir favoridir. Fallout 4, özellikle, The Elder Scrolls V: Skyrim’in piyasaya sürülmesiyle birlikte, Kasım 2011’de oyunculara sunulan Bethesda’nın tescilli Yaratılış Motoru kullanılarak yapıldı. 2008’de Fallout 3’ün piyasaya sürülmesinden bu yana, Elder Scrolls ve Fallout serileri, Bethesda’nın yaratıcı çıktılarının iki ayağı olarak durdu. Ve Fallout 3’ün iyi yönetilen ilk çıkışını takiben, bu iki franchise, spot ışığı birbiriyle işledi. Ancak, Bethesda’nın lider oyun geliştiricisi Todd Howard’a göre, Skyrim’in devamı “çok uzun bir yol”.

Geoff Keighley ile yapılan 2016 E3 röportajında ​​Howard, bir sonraki Elder Scrolls’un “bugünden itibaren uzun yıllar” yayınlayacağını ileri sürdü. Bu arada, Pete Hines (Bethesda’nın Global Pazarlama ve İletişim Bölümü), “stüdyonun [The Elder Scrolls VI] ‘a ulaşmadan önce üzerinde çalışmak istedikleri iki büyük projeye sahip olduğunu” savunuyor. En önemlisi, stüdyonun Montreal ofisinde bir “Motor / Sistem Programcısı” için aktif bir iş ilanı, Bethesda’nın yaratıcı araç setini elden geçirme arzusu üzerinde parlak bir ışık tutuyor. Tüm hesaplarda bu, Fallout serisinin beşinci büyük taksimi için tekrar kasadan çıkmadan önce iki veya daha fazla teknolojik bir sıçrama görmemiz gerektiği anlamına geliyor.

Yanlış : Obsidian Eğlence, Fallout’i Yaşiyor: Yeni Vegas 2 :

Obsidian Entertainment Kıdemli Tasarımcı Eric Fenstermaker’dan bir tweet’e masum bir cevapla başladı ve Fraghero’nun şüpheli bir başlık ile geniş kapsamlı bir makale yayınladığında ivme kazandı: “Söylentiler: New York 2 detayları sızdırıldı ve planlandı.” Fenstermaker’ın meraklı hayranlarına verdiği cevap yeterince alçakgönüllüydü: “Her zaman bir Fallout üzerinde çalışmak için hazırım. Çoğumuzun genellikle olduğunu düşünüyorum. Gerçekten çalışmak için eğlenceli bir özellik.” Ama twitter user @Skyook_Rider reddit cevabını yayınladı ve bir söylenti doğdu. Bunu bilmeden önce, New York’ta yaptıkları işe devam etmek için Fallout serisine dönen Obsidian’ın konuşması, r / games subreddit’in ön sayfasındaydı.

Bethesda’nın Fallout 3’üne doğrudan bir devamsızlık olmasa da, Obsidian-helmed Fallout: New Vegas Ekim 2010’da pazara çıktı ve genel olarak olumlu ama karışık eleştirilerle karşılandı. Bu erken sayılara rağmen, oyunun piyasaya çıkması, oyunun ilk ayının başında beş milyondan fazla kopyayla gerçekleşti. Şaşkınlıkların bir takip için umutları yok. Ancak Obsidian’ın Mikey Dowling’i bu umutları Koput’un Jason Schreier’inin yaptığı bir soruşturmaya bir e-posta cevabıyla paramparça edeceğini umuyoruz: “Bethesda’nın bizi istemesi halinde tekrar bir Fallout’ta çalışmaktan çok hoşlanacağımızı söyledik, Şu anda… Her ne zaman yeni bir Fallout gelse, kim yapıyorsa, hepimiz bunu oynamak için sabırsızlanıyoruz! ”

Doğru : Revize Bir Dialog Sistemi :

Franchise’ın hayran kitlesi ile çok fazla ağırlık taşıyan bir diğer Fallout 5 rivayeti, diyalog mekaniğinin Bethesda’nın serilerdeki serisinin en az tutarlı yönlerinden biri olduğunu düşünen, gözden geçirilmiş bir diyalog sisteminin – aşırı uzayan olmayan – olasılığıdır. . Örneğin, Fallout 3’ten (yüzdeye dayalı yetenek ve serseri çekimleri içeren) liste benzeri “tam yanıt” Konuşma Mücadelesi biçimi, oyuncu karakterinin karizma istatistiklerine dayanan daha basit, dört düğmeli bir sistemle Fallout 4’te değiştirildi. “Ladykiller” ve “Black Widow” gibi kısa periler listesi. Oyunun bu yönüyle büyük bir düzenlilik olmadığı için, Bethesda’daki ekibin diyalog sistemini daha da geliştirmek için çalışacağı şüpheleri yüksek.

Todd Howard, E3 2016’da Gamespot ile oturdu ve modellemenin, Bethesda’nın Skyrim ve Fallout 4’ü nasıl geliştirdiğini tartışmak için; ve neyse ki bizim için Fallout 4’ün diyalog mekaniği (ve onların eksiklikleri) üzerindeki hislerini paylaştı: “Yeni şeyler denemeyi seviyoruz ve bazı başarılarımız olacak. Bence Fallout 4’teki çekim gerçekten çok iyi. Sanırım Gerçekten de, iyi diyalog şeyler yaptık, bu da işe yaramadı … Ama… Bunu denememizin nedenlerini biliyorum: hoş bir etkileşimli sohbet yapmak için, ama [bu] diğer bazı şeylerden daha az başarılı oldu oyunda. Biz bu geribildirimi aldık. Bence uzun vadede. ” Howard’ın “uzun vadeli” hedeflerinin hiç şüphesiz Fallout 5’in gelişimini etkileyeceğini ve güvenli bir diyalog sisteminin Bethesda’nın yapılacaklar listesinin zirvesine yakın görüneceğini söylemek güvenli.

Doğru : Creation Club Bir Comeback Yapiyor :

2017 yazında, stüdyo E3 basın brifingi sırasında, Bethesda Creation Club – Fallout 4 ve Skyrim için tamamen yeni bir içerik koleksiyonunu duyurdu. Bethesda Games Studios’un (dış geliştirme ortakları ve topluluk yaratıcıları ile birlikte) oluşturduğu yeni öğeleri, yetenekleri ve oynanışıyla Yaratılış Kulübü, ana oyunlarla ve resmi eklentileriyle uyumlu, tam olarak seçilmiş içerikleri tanıttı. Bu hareket, Valve’in oyun modlarından (özellikle Skyrim ile başlayarak) para kazanmaya başladığı ve daha sonra modlarını bedavaya almak için kullanılan PC oyuncularının bir parçası olduğu ezici bir reddetmeyle karşılandığı zaman, Steam’in 2015’teki ücretli mod debrisine geri dönüşlere yol açtı.

Bethesda herhangi bir korkuyu düzeltmek için hızlıydı, Pete Hines hem ücretli mod yaratıcılarını savunuyor hem de oyunculara hiçbir şeylerin temel deneyimlerinden farklı bir şey yapamayacağını hatırlatıyor: “İnsanlar istedikleri şeyi yapmaya devam edebilir… İstediğin şeyi yarat, istediğin şeyi yarat. Resmi Yaratılış Kulübü web sitesi bir adım daha ileri giderek, Modlar herkesin istediği gibi oluşturabileceği ve paylaşabileceği özgür ve açık bir sistem olarak kalacaktır. Ayrıca, mevcut modların Yaratılış Kulübüne uyarlanmasına izin vermeyeceğiz. hepsi orijinal içerik olmalı.

Yaratılış Kulübü pazar yeri hala Fallout 4 ve Skyrim Special Edition’da iş için çok açık; Ve Bethesda’nın şu anda profesyonel geliştiriciler, sanatçılar ve modderlerden gelen başvuruları kabul ettiği basit gerçek, Creation Club 2.0’ın Fallout 5’te gün ışığını göreceğine olan inancına katkıda bulunuyor.

Yanlış : Fallout 5 Amerikan’ın Güneyinde İşleniyor Olacak :

Fallout 5’in kahramanı Amerikan Güneyine yolculuk yapabilir mi? En azından Ağustos 2016’dan itibaren “Fallout: New Orleans” için başvuruda bulunan bir ticari marka, kesinlikle kısa bir süre için bunu önerdi. Söz konusu dosyalama, Avrupa Fikri Mülkiyet Ofisi’ne kayıtlı (Sahibinin Adı veya Kimliği), “NEW ORLEANS” altyazısıyla eşleştirilen geleneksel Fallout logosunun yer aldığı “Figüratif” bir marka sundu. Doğal olarak, bu, Obsidian tarafından serilere olası bir geri dönüşün söylentilerine itibar etmeyi amaçlayan oyun çıkışlarından bir spekülasyona yol açtı. Ve Obsidian-helmili Fallout için logonun: New Vegas’ın, Bethesda ve Interplay’den gelen diğer tüm Fallout sürümlerinin geleneksel sağdan sarkan çerçevesine kıyasla, sol eğilimli bir kareye sahip olduğuna dikkat etmek gerekir. yaratıcı ekipler. Şüpheli ticari marka başvuruları, EUIPO’nun veri tabanından temizlendi. Bu, New Orleans’daki bir çorak arazide yer alan büyük bir Fallout sürümünün bir boru rüyasından daha fazla olmadığı teorisini destekliyor.

İçerik perspektifinden hareketle, Bethesda’nın Fallout evrenine yaptığı katkılar, tipik olarak, kentsel metropolün, savaş sonrası savaş alanıyla karşıtlığını kullanıyor. Vault-Tec tesislerinin, serinin ölümündeki savaş sonrası Birleşik Devletler’in daha büyük manzarasını belirttiğine şüphe yokken, daha kırsal bir alandaki vurgu, Bethesda’nın büyükşehir dünya inşa etme eğiliminden ayrılış olarak görülebilir.

Doğru : Fallout 5 Desteği Ve Daha İyi Vr Görüntüsü :

Bethesda Softworks, stüdyodaki E3 2016 basın toplantısında Pete Hines’in sahneye çıktığında sanal gerçeklik gelişimini benimsemeye söz verdi: “VR’nin en büyük şarkıları, oyuncuları sanal dünyalara sokma yeteneğidir ve bunun için en iyi oyunlar.” deneyim birinci şahıs açık dünya RPG’leri olacak. “Bir buçuk yıl sonra, tekli Fallout 4 VR, HTC Vive platformuna bir adım attı. Önceden Skyrim VR gibi, Fallout 4 VR, tümüyle yeni mücadele, işçiliği ve bina sistemlerini tanıtan, oyunculara optimum daldırma ve rahatlık için” kalibre edilmiş olan bir oyun Yine Fallout 4 VR’nin resepsiyonu, Kotaku’nun Mike Fahey gibi eleştirmenlerin oyunun “yanılsama-kırıcı” kontrol şemasına karşı şikayetleriyle karışmıştı.

Fallout 4 VR, çok aydır piyasada bulunuyor .Bu hafta gezintiye yapılan karışık eleştirilere rağmen, Todd Howard & Co.’nun elindeki geleneği (Fallout 4’ün gizlidir. Fallout 5’in gelişimi açık bir pistle, VR’nin lansmana bir özellik olmayacağının bir tane nedenini hayal edemeyiz.

Yorum yapın