Farenjit Nedir? Nasıl Geçer?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Boğazda oluşan ağrıya yani boğazda iltihaplanma oluşumuna farenjit denir.

İltihaplanma sonucu doğal olarak ağrı meydana gelir. Farenjit kısaca boğazdaki iltihaplanmaya denmektedir. Burun ve ağız boşluğunun arka duvarında oluşan iltihaplanmadır. Bitkisel doğal yöntemler her hangi bir ilaç alımına ihtiyaç duymadan rahatsızlıkları iyileştirmeye yarar.

Farenjit sorunu olan kişiler aşağıda vermiş olduğumuz pancar kürünü kullanarak ilaç kullanma gerekesimi duymadan doğal yolla iyileşe bilir.

Pancar Kürü İle Farenjit Nasıl Geçer?

İki su bardağı suyu kaynamaya bırakın. Üç adet kırmızı pancarı soyacağız ve dörde bölelim daha sonra bir adet limonun kabuğunu soyalım. Kaynamakta olan suyun içine dörde böldüğümüz pancarı ve kabuğunu soyduğumuz limonu atalım. Altı dakika kısık ateşte kapağı kapalı kaynatalım. Her gün bu şekilde hazırlayıp 45 dakikada bir gargara yapalım. Hazırladığımız kürü gün içinde bitirelim ertesi gün yeniden kür yapalım. Boğaz iltihabı için pancar ve lahana kürünü beraber uygulayın.

Boğaz İltihabı İçin Lahana Kürü Nasıl Yapılır?

İlk önce büyük bir tencere ayarlayalım sonra tenceremizin içine dört su bardağı su ekleyelim ve bir tatlı kaşığı kaya tuzu ekleyelim ve kaynatalım.

Beyaz lahana yapraklarından iki avuç büyüklüğünde kaynayan tencerenin içine atalım iki dakika haşlayalım daha sonra lahana yapraklarını bir süzgecin üzerine alarak suyunu süzelim. Süzdüğümüz lahana yaprakları cildinizi yakmayacak ısıya gelene kadar bekleyelim. Cildinizi yakmayacak kıvama gelince lahana yapraklarını boğazınıza sarın üzerine de tülbent bağlayalım. On iki dakika bu şekilde bekleyelim. Üç saatte bir bu uygulamayı yapın ve üstte anlatmış olduğumuz pancar kürüyle beraber uygulayın.

Yorum yapın