Fil Balığının Özellikleri Nelerdir?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Görünüm olarak bu balık türü fili anımsattığı için adı fil balığı olarak anılmakta fillerin hortumuna benzer burunları vardır. Doğada yaşadıkları gibi akvaryumda da beslenmektedir. Fil balıklarının ilginç özellikleri vardır kendi türündeki balıklara karşı agresif tutum sergilerler fakat başka türlere barışçıldırlar. Boyları yaklaşık olarak 20 cm uzunluğundadır.

Dibi çamurlu ve haraketli nehirlerde yaşarlar eğer akvaryumda besleyecekseniz akvaryum umunun ince olmasına dikkat etmelisiniz. Fil balığının bir özelliği de yem bulmak için elektrik üretmeleridir. Su sıcaklığı ise 22 ve 28 derce olmalıdır. Akvaryumda beslerken dikkat edeceğiniz bir hususta bir akvaryumda en fazla 3 adet fil balığı bulundurmanızdır.

Çünkü kendi türlerine karşı agresiftirler. Beslenme şekilleri ise hem otçul hem de etçildirler görünüşleri oldukça ilginç olduğu için akvaryumda beslemeye değer balık türüdür.

Doğada Batı Afrika’nın hareketli nehir sularında yaşamaktalar. Evet sizlere kısaca fil balığının özelliklerinden ve akvaryumda besleme hakkında bilgiler paylaştık eğer akvaryumda balık besliyorsanız kesinlikle bu balıklardan da beslemelisiniz ilginç oldukları için izlemeye değer balıklardır.

Yorum yapın