Firefox, Chrome U Bitirmeyi Planlıyor

Son yarım on yılda Firefox pazar paylaşımı için harika bir yer değil. StatCounter sayılarına göre, Chrome ilk olarak 2011’in sonlarında Mozilla’nın tarayıcısını geride bıraktı ve şimdi yüzde 60’ın üzerine çıktı . Ancak, adil bir mücadeleden sonra , Mozilla ilginç bir tür rönesans geçirmeyi sürdürüyor ve eski kullanıcılar Firefox katına geri getirmek için yeni Quantum tarayıcısını kullanıyor.

İki ay süren beta testinden sonra, tarayıcının 57. versiyonu , inşaat numaralarını paylaşan yavaş hareket eden çeşni de dikkate alınarak , bugün kamu tüketiminde düşüş gösteriyor . Vakfın sayılarına göre, en yeni yapı kullanıcıları bir Windows Sisteminde çalışırken rekabette yüzde 30 daha az bellek kullanıyorlar.

Yüzey Dizüstü bilgisayarındaki kriterlere göre , aynı zamanda iki ay süren Firefox 52 hızının iki katı civarında bir yerde bulunuyor (aw, anıları) . Mozilla’nın ekibi, sekmeler arasında pürüzsüz geçiş yapma deneyimini sağlamak için yeni bir motor da hazırladı. Bu , mobil tarama deneyiminden bazı minimalist ipuçları almaya benzeyen , Photon adlı yeni ve modern bir kullanıcı arayüzü ile eşleştirildi .

Sıklıkla okuduğunuz sitelere dayanan hikayeleri önermek için Pocket adlı okunmuş sonraki hizmetle ek entegrasyon da dahil olmak üzere başka çan ve ıslık da var.

SVP Mark Mayo, “Herhangi bir ekranda Firefox’u mükemmel hale getirmek için gerçek dünyadaki donanıma baktık ve Firefox’u kullandığı cihazdan bağımsız olarak Firefox gibi görünmesini ve çalışmasını sağladık” dedi. “Tasarımcılar, sadece mevcut donanımdan daha fazla ölçeklendiren, ancak gelecekte genişlememizi sağlayan bir sistem yarattı.”

Her şey doğru yönde atılmış bir adım gibi görünüyor – İlk Firefox, 2004’te devrim yarattı, ancak Chrome ve Safari gibi tarayıcılar, mümkün olduğunca çabuk tarama yapmak için aşırı bagajdan sıyrılmak için büyük sıkıntılar çekti. Bu arada, Firefox’un pazardaki payı önemli oranda düştü.

Aslında kullanıcıları ikna etmeye ikna etme – hatta Firefox’u ilk kez deneme – tabii ki farklı bir konuşmadır. Değiştirme, bir tarayıcı gibi günlük bir sürücü ile zor. Ancak ilgilenen taraflar şimdi Windows, Mac ve Linux için bunu kontrol edebilirsiniz. Benzer şekilde tasarlanmış bir sürümü, iOS ve Android için yakında da geçerli olacak.

Yorum yapın