Fondöten Sürmenin Püf Noktaları

Makyaj malzemelerin başında gelen kapatıcı olarak kullandığımız fondötenin sürülmesindeki bazı ince ayrıntılar ciddi farklar yaratabiliyor. Fondöten kullanımında birçoğumuzun yaptığı ilk yanlış, hiçbir işlem yapmadan direk fondöten uygulamasına geçmektir.

Fondöten kullanımında bu tarz hatalar yapmamak için ve daha pürüzsüz daha güzel görünüme sahip olmak için bugün siz okuyucularımız için “Fondöten sürmenin püf noktaları” adlı başlığını hazırladım ve yine sizler içinde tüm ayrıntılarıyla anlatıma sunacağım. Şimdi dilerseniz anlatımıma “Fondöten sürmeden önce ne yapılmalı?” sorusunu yanıtlayarak başlamak istiyorum.

Fondöten Sürmeden Önce Ne Yapılmalı?

Evet, Fondöten uygulamasına geçmeden önce yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve iyice temizlendiğinden emin olun daha sonra favoriniz olan ve nemlendirici bir özelliğe sahip olan yüz kremini kullanın. Daha sonra fondöten kullanımına başlayın. Bu işlemi her fondöten kullanımında uygulayın. Kullandığınız fondöten ister toz olsun isterse krem fondöten olsun hiç fark etmez. Fondöteni uygulamadan önce mutlaka ama mutlaka bir yüz kremi kullanmanız şart!

Çünkü kullandığınız o yüz kremi, fondötenin daha doğal gözükmesini sağlayacaktır ve bu sistem kullandığınız fondötenden fazlasını yapacaktır. Daha ilk uygulamada farkı, zaten sizlerde göreceksiniz. Bahsini ettiğim bu sistem fondöten sürmenin püf noktalarından en önemlisi ve etkili olanıdır.

Fondöten Nasıl Pürüzsüz Sürülür?

Fondöten kullanırken ilk olarak yukarıdaki bahsini ettiğim sistemin, bilincinde olmanız gerekiyor. Çünkü o sistem fondötenin yüzünüzde pürüzsüz kalmasını sağlayacaktır. Bununla beraber fondöteni sürerken, fondöten süngeri kullanmanızda da fayda var. Fondöten süngeri iz bırakmaz ve görünümünüze de doğallık katar. Ayrıca gözaltı fondöteniniz özel olmalı. Yalnız yüz fondöteni kullanırsanız gözaltındaki morlukları onunla kapatamazsınız. Bunun için gözaltı fondöteni de kullanmanız gerekiyor. Gözaltı fondötenini yüzünüze uyguladığınız fondötenden sonra kullanmanızda fayda var.

Bunun dışında kullandığınız fondöten krem kıvamlı ise önce elinizin üzerine kullanacağınız kadar döküp, kalan işlemi öyle devam ettirebilirsiniz. Eğer, fondöten sürmenin püf noktaları adlı bu anlatımımdaki tüm ayrıntıları eksiksiz uygularsanız, tek kat fondötenle bile kusursuz bir cilt görünümü kazanırsınız. Sizler için hazırladığım tüm bu detaylar, sizi hem artı bir kat daha uygulama işleminden kurtarır hem de size tüm o işlemlerden daha iyi sonuçlar kazandırır.

Yorum yapın