Formula 1’In Türkiye’deki Bilet Fiyatları Açıklandı

Geçtiğimiz hafta, Türkiye için değerli bir gelişme yaşandı. Dünya genelinde yakından takip edilen yarış sporlarından bir tanesi olan Formula 1‘in, 2011 yılından sonra birinci sefer bir defa daha Türkiye’ye geleceği açıklandı. Ülkemizde Formula 1 hayranlarını sevindiren bu gelişme ilgili artık yeni bir açıklama daha geldi. Yetkililer, Formula 1 bilet fiyatlarının ne kadar olacağını açıkladılar.

Formula 1’in bilet fiyatıyla ilgili açıklama, Intercity İstanbul Park Idare Heyeti Lideri Vural Ak’tan geldi. Yaptığı açıklamalarla Formula 1 tutkunlarının hayranlarının yüzünü güldüren Ak, Intercity’nin 30. yılı erdemine bilet fiyatlarının da 30 TL olacağını açıkladı. Şayet yarışları 3 gün boyunca izlemek isterseniz, kişi başı 90 TL üzere uygun bir ödeme yapmanız gerekecek. Elbette kasım ayı geldiğinde koronavirüs pandemisi nedeniyle farklı bir durum yaşanmaz ise…

Biletler, eylül ayının ikinci haftasında satışa çıkacak

Vural Ak tarafından yapılan açıklamalarda, 30 TL’lik biletlerin yalnızca açık alanlar için belirlendiğine vurgu yapıldı. Yani Formula 1 heyecanını kapalı tribünlerde yaşamak isteyen vatandaşlar, daha fazla ödeme yapmak durumunda kalacaklar. Ayrıyeten 30 TL’lik biletlerin fiyatları, yarış günü yaklaştıkça yükselecek.

9 yıl sonra tekrar Türkiye’de gelecek olan Formula 1’in biletleri, önümüzdeki hafta prestijiyle satışa sunulacak. Yetkililerin beklentisi, yabancılarla birlikte 100 milyon dolarlık bir cironun oluşması. Fakat şu an için bu hususla ilgili net bir şey söylemek çok sıkıntı. Zira az evvel de belirttiğimiz üzere koronavirüs pandemisi, Formula 1 Türkiye Şampiyonası‘yla ilgili belirleyici temel öge olacak.

Intercity İstanbul Park Idare Şurası Lideri Vural Ak, Türkiye’nin yine Formula 1 takvimine girmesinin altında yatan en kıymetli nedenin koronavirüs pandemisinin sağlıklı yönetilmesinden kaynaklandığını söz ediyor. Şu an için yalnızca 1 yıllık muahedeye varıldığını lisana getiren Ak, önümüzdeki yıllarda da anlaşılabileceğini, Formula 1 idaresinin Türkiye’de olduğu için şad olduğunu söylüyor.

Formula 1’in Türkiye’ye geleceği, birinci evvel yaklaşık 2 hafta evvel Fatih Altaylı tarafından lisana getirilmişti. Geçtiğimiz haftaysa beklenen oldu ve Formula 1 yarış takvimi, şampiyonanın Türkiye ayağını içeren biçimde açıklandı. Buna nazaran Formula 1, 13-15 Kasım tarihleri ortasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Bakalım bu enfes yarışın kazananı hangi takım olacak.

Yorum yapın