Freelancer Olarak Nasıl Para Kazanılır?

Uzmanlığınız doğrultusunda basit işler yaparak internetten para kazanabilirsiniz. Bunlar tasarım, seslendirme, makale yazarlığı ve daha birçok iş olabilir.

Nerelerde Satacağım

İşlerinizi satmak için Türkiye’de bulunan en iyi site Bionluk.com sitesidir. Bu site sayesinde satıcılar ve alıcılar buluşmaktadır. Siteye bir kez kayıt olurken para vermeniz gerekiyor. Ondan sonra ne kadar kazanabilirseniz sizde kalıyor. İlk başlarda daha çok iş yapan kişiler tercih edilse de indirim yaparak diğer alıcıları kendi ilanınıza çekebilirsiniz.

Kendinizi Başka Yerlerde Gösterin

Sosyal medya hesaplarınızda, freelancer gruplarında ve daha birçok yerde kendinizi tanıtın. Bu insanları sizin ilanınıza bakmalarını sağlayacaktır. Ne kadar çok kişiye ulaşır ve dikkatini çekerseniz sizin için o kadar iyi olacaktır. Bu sayede para kazanmanız hızlı ve daha çok olacaktır.

Eğer bu paylaşımlardan etkileşim alamıyorsanız sosyal medyada parayla reklam vermeyi deneyin. İsterseniz ucuz fiyata çok kişiye ulaşabilir isterseniz de daha fazla para vererek tam istediğiniz müşterilerin görebilmesini sağlayabilirsiniz. Karar size kalmış ama tavsiye olarak daha az kişiye daha çok para vermek tam yerinde olduğu için daha mantıklıdır.

Ilanınızda Dikkat Etmeniz Gerekenler

İlanınızda yapacağınız iş ile ilgili tüm detayları vermeye özen gösterin. Öyle güzel açıklayın ki müşterinin sizden daha fazla bilgi almasına gerek kalmasın. Çünkü bazen müşteriler bilgi yetersizliğinden dolayı size mesaj atmak istemez veya üşenirler.

İlanınızı benzer ilanların fiyatlarına yakın yapın. Çok fazla yapmayın çünkü müşteri bulmakta zorlanırsınız. Çok az da yapmayın. Bu sefer çok iş gelebilir ve yorulursunuz. Hem yorulduğunuza değmez hem de para az gelir.

İlgi çekici bir başlık ve kapak fotoğrafı yapın. Bu ikisi sizin işinizin satın alınması için çok önemlidir. Müşteriler açıklamayı bile okumadan başlık veya kapak fotoğrafının ilgi çekici olmamasından dolayı size o iş için teklif vermezler.

Size mesaj atan kişilerle düzgün ve açık bir şekilde konuşun. Ayrıca bionluk.com üzerinden size gelen mesajlara 24 saat içinde cevap vermezseniz ilanlarınız pasif hale gelir. Pasif hale geldikten sonra mesaja cevap vermeyip tekrar ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Yorum yapın