Fucidin Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir? Fiyatı Nedir? Fucidin Ne İşe Yarar?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Fucidin nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, fiyatı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız eğer uzman bir doktor ile görüşmek faydalıdır. Bu tür kremlerin kullanıldığı bölgeye en iyi şekilde etki edebilmesi kullanım şekline ve içeriğine dikkat etmek faydalı olacaktır. Profesyonel cilt bakım kremlerinden biri olması nedeniyle son dönemde çok fazla kullanılmaya başlamıştır.

Fucidin Ne İşe Yarar?

Anti bakteriyel özelliğe sahip olan Fucidin merhem, özellikle yüzdeki sivilcelerin giderilmesine katkı sağlar. Yine aynı şekilde kıl kökü iltihabı ve kıl dönmesi gibi problemlerde de kullanılan önemli kremlerden bir tanesidir. Antibakteriyel özelliğe sahip olması nedeniyle deri sorunlarının giderilmesine katkı sağlar. Egzama, yanık, ter bezi iltihabı ya da bulaşıcı deri hastalıkları söz konusu olduğunda kullanılmalıdır.

Fucidin düzenli kullanıldığında deri rahatsızlıklarının kısa zamanda giderilmesine katkı sağlar. Cildinizin hızlı bir şekilde ilk günkü görünümüne ulaşmasına yardımcıdır. Yalnızca sivilceler değil aynı zamanda lekelerin tedavi edilmesi açısından da avantajlıdır.

Fucidin Nasıl Kullanılır?

Kremin etkin maddesi fusidik asit olarak karşımıza çıkar. Bakterilerin ortadan kaldırılmasına ve cilt yüzeyinin kendisini yenilemesine zemin hazırlayan Fucidin krem, özellikle genç ya da ergenlik dönemindeki bireyler tarafından çok fazla kullanılır.

 • Her hastaya göre Fucidin kullanım şekli değişiklik gösterebileceğinden dolayı doktorunuzdan yardım almanız faydalı olacaktır.
 • Güçlü ve önemli bir ilaç olması nedeniyle kullanım dozuna dikkat emek her zaman daha önemlidir.
 • Direkt olarak göze ya da gözen yakın olan bölgelere sürmemek, alerjik reaksiyonların oluşmaması açısından faydalıdır.
 • Kremi kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir etkisi olmaması durumunda doktorunuza gitmeniz ve hemen ürünü bırakmanız önem taşır.
 • Bu tür etkili kremlerin genellikle günde en fazla 2 ya da 3 kez problemli bölgeye ince bir tabaka halinde sürülmesi faydalıdır.

Fucidin Yardımcı Maddeleri Neler?

Ürünü kullanmaya başlamadan önce yardımcı maddelerini merak edebilirsiniz. Ana maddesi fusidik asit olan kremde, setil alkol, saf su, potasyum sorbat ve gliserol gibi içerikler yer alır. Her biri cilt sağlığı açısından son derece olduğundan dolayı düzenli kullanılmalıdır. Özellikle saf suyun ve alkolün yaralara, sivilce lekelerine ya da cilt kusurlarına iyi geldiği bilinir. Fucidin nasıl etki gösterir diye merak ediyorsanız, düzenli kullanım oldukça önemlidir.

Fucidin krem yakın zaman içerisinde cilt problemleri olan ünlü isimlerin paylaşmaya başlamasının üzerine krem popüler hale gelmiştir. Düzenli kullanılması ve belirli aralıklarla doktor kontrollerinin tamamlanması halinde işe yarar. Böylelikle sağlıklı bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz.

Fucidin Krem Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Fucidin sivilce kremi yüz başta olmak üzere sivilce ya da leke problemi bulunan vücudun diğer bölgelerinde de kullanılmasına izin verilir. Bu aşamada kremin sürüleceği yüzeyde açık bir yara ya da iltihap olmamasına dikkat edilmelidir. Belirtilen kremin içeriği, kullanım şekli, fiyatı ve özellikleri hakkında fikir edinmeniz halinde daha bilinçli hareket edebilirsiniz.

Kullanılan bölge temiz olmalı: Kremin etkisini göstermesi ve kısa süre içerisinde işe yaraması adına kullanılan bölgenin temiz olması gerekir. Bu nedenle kremi sürmeden önce problemli bölgenin tahriş edilmeden temizlenmesi faydalı olacaktır. Yine yanı şekilde fındık büyüklüğünden fazla kullanmamakta, yan etkilerinin artmaması açısından dikkat edilecek kurallar arasındadır.

Fucidin Kremi Kimler Kullanamaz?

Fucidin akne kremi hamile ya da hamilelik tehlikesi olanların kullanmasına izin verilmez. Yine aynı şekilde bebeklerinde ciltleri henüz çok hassas olduğundan dolayı bu tür kremleri kullanmamak, herhangi bir problemin yaşanmaması açısından faydalıdır. Eczaneden almadan önce problemlerinizi anlatmanız, gerekiyorsa eğer doktor ile görüşmeniz faydalıdır.

 • Yine aynı şekilde içeriğindeki etkin maddelerden herhangi birine alerjisiniz varsa eğer kullanmanız tavsiye edilmez.
 • Kullanıldığı bölgeye alkollü kişisel bakım ürünleri ya da tüy dökücü kremler sürülmemelidir.
 • Özellikle hassas ve kızarık bir cildiniz varsa eğer kullanmaya başlamadan önce küçük bir bölgede test etmeniz olası problemlerin ortaya çıkmasını engeller.

Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Her ne kadar etkili ve aynı zamanda güçlü bir krem olmasına rağmen çok fazla kullanılması durumunda bazı yan etkileri ortaya çıkar. Kreme başlamadan önce Fucidin yan etkileri araştırmak, bir problem yaşanmadığında bilgi sahibi olabilmek açısından önemlidir.

 • Yaygın görülen bir yan etkisi olmamasının yanı sıra, karın ağrısı ve şişlik yapabilir.
 • Yine aynı şekilde nefes alma problemi yaşama, ya da sürülen bölgede kızarıklık gibi sorunlarla karşılaşıldığında da doktor desteği almak önemlidir.
 • Ciltte döküntü, yanma ya da batma hissi ve dudaklarda şişlikte yan etkilerinden bazıları olarak karşımıza çıkar.
 • Yukarıda belirtilen sorunlardan herhangi bir tanesini yaşamanız halinde hemen ürünü kullanmayı bırakmanız gerekir.
 • Ciddi anlamda alerjik problemi olanların öncelikle yan etkilerini incelemeleri ve kullanımı sırasında dikkatli olmaları faydalıdır.

Fucidin Kremi Nasıl Alabilirim?

Cilt sorunlarınız varsa, uzun süredir geçmeyen sivilce lekelerinden rahatsızsanız eğer hemen en yakın eczaneden temin edebilirsiniz. Ancak en iyi sonucu almak ve sağlık açısından bir problem yaşamamak adına cilt doktoru ile görüşmeniz yararlı olacaktır.

 • Doktorunuz gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ürünü gün içerisinde ne kadar kullanacağınız ile ilgili bilgi verir.
 • Böylelikle en iyi sonucu almanız ve problemlerinden kurtulmanız kısa sürer.
 • Kremin etkisini gösterebilmesi adına en az 1 ay uygulamak gerekir.
 • Cildin kendini yenilemesi, ölü derilerden arınması ve tazelenmesi açısından anti bakteriyel krem en az 30 gün geçmesi önemlidir.

Fucidin Ağızda Kullanılır Mı?

Doktor özellikle belirtmediği sürece Fucidun ağız içerisinde kullanılmamalıdır. Etkili bir cilt yenileyici anti bakteriyel krem olduğundan dolayı ağzın iç kısmına sürmemek faydalı olacaktır. Fucidin prospektüsü içerisinde genellikle temiz, açık, hava alan ve kuru bölgelere sürüldüğünde etkisini daha kısa zamanda göstermeye başladığı ifade edilir. Bu nedenle ürüne başlamadan önce kullanım talimatlarına dikkat edilmelidir.

Ürünün zarar görmemesi ve etkisini kaybetmemesi açısından oda sıcaklığında muhafaza edilmesi önem taşır. Güneş almayan bir yerde tutulması, kremin kısa zamanda bozulmaması için gereklidir. Yine aynı şekilde problem yaşanmaması adına çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklamaya özen göstermelisiniz. Böylelikle krem ile ilgili yaşanabilecek tüm riskler ortadan kalkar.

Fucidin Kaç Kez Kullanılmalı?

fucidin nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, fiyatı noktasında doktorunuz ve eczacınız gerekli açıklamaları yarar. Belirlenen tüm talimatlara uymak, en kısa sürede sonuç alabilmek açısından faydalı olacaktır. Böylelikle cildin yenilenmesi süreci de kısalır.

 • Doktor tavsiyesi ile kremin günde en az 2 ile 3 kez arasında kullanılması gerekir.
 • Cilt ile ilgili önemli problemleri olanların maksimum 3 kez sürmesi, etkisinin artması açısından faydalı olacaktır.
 • Eğer cildinizde küçük sorunlar varsa maksimum 2 kez sürmeniz yeterlidir.
 • Sabah, öğle ve akşam şeklinde tercih etmeniz halinde en iyi sonucu almanız mümkündür.
 • Bu tür kremlerin düzenli kullanılması ve asla aksatılmaması cilt sorunlarının düzelmesi açısından önemlidir.

Kullanım şekli kişinin yaşadığı problemlere göre değişiklik gösterir. Bu nedenle doktorunuzu dinlemeniz, tüm talimatlara dikkat etmeniz ve her zaman temiz cilt üzerine uygulamanız faydalıdır. Fucidin fiyatı ise 17.90 TL şeklinde karşımıza çıkar.

Yorum yapın