Galaxy S5 Beklenen Özellikler

Akıllı telefon dünyası aldı başını gitti. Dev markalar birbiri ardına çıkardıkları telefonlar ile her geçen gün daha iyi özellikler ile kullanıcılarına hitap etmeye çalışıyorlar.

Teknoloji devi olan samsun s serisinin son halkası olan s 5 ile piyasayı sallamaya çalışacak. Şimdiden özelliklerinin kulislerde dolaşmaya başladığı duyuyoruz. Öncelikle kullanıcılar için çok önemli bir fiziksel eksiklik olarak görülen su geçirir yapısı tamamen değişerek su geçirmez bir yapıya büründürülecek.

Bir diğer en önemli özeliklerinden biri 13 mp lik full hd görüntü kalitesi sunarak bu anlamda profesyonel fotoğraf makinalarına yaklaşması beklenmektedir. Çift çekirdekli bir mekanizmaya sahip olacak akıllı telefonun ekran boyutları ise 5.2 inç olması beklenmektedir. Konsept görüntülerinden anlaşılan son derecede ince bir yapıya sahip olmasıdır. Hafıza kapasitesinin ise 64 gb olması ve eklemeler ile bu kapasitesinin 128 gb’ye kadar çıkabilmesinin sağlanmasıdır.

Ayrıca işletim sisteminin de artık daha nitelikli bir yapıya bürünmesi ile sosyal ağlara ulaşım çok kolay olacak 2013 yılının son çeyreğinde ürünün Türkiye de olması beklenmektedir.

Yorum yapın