Gargara Yapmanın Faydaları

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Gargara yapma sadece yardımcı bir yöntemdir bunu unutmayalım. Gargara yapmak dişlerimizin içindeki gıda artıklarını temizlemenin en kolay yöntemidir. Ağız gargarasını normal bir suyla bile yaparız ayrıca marketler de ağız gargarası satılmakta bu aldığımız ağız gargarasını normal su ile karıştırıp da yapa biliriz. Gargara yapma dişlerimizi fırçalamaya gerek yok demek değildir. Ağız gargarasının temizlediği şeyler ayrıdır. Gargara diş fırçalamanın yerini tutmaz. Kesinlikle dişlerimizi fırçalamalıyız.

Gargara yardımcı bir yöntemdir. Öncelikle dişlerimiz fırçalamalıyız, fırçaladıktan sonrada ağzımıza gargara yaparsak daha da iyi olur dişlerimizin aralarında kalan gıda atıklarından kurtulmamıza fayda sağlayacaktır. Ağız gargarasını istemeden yuttuk diyelim bunun bir zararı olmaz. Devamlı yutmazsak bir sakıncası olmaz. Bunu çocuklarımıza da öğretelim ve alışkanlık haline getirelim. Çocuklarımız yutsa da endişelenmeye gerek yoktur. Gargara yapmanın bir yöntemi de tuzlu su ile yapılmaktadır bol tuzlu su ile ağzımızı gargara yaparız.

Yorum yapın