Garip Ve Gizemli Yaşlı Kadın!

Karşılaşmalar 1989’da 15 yaşında ki Raven’in onu görmesiyle başladı. Yaklaşık yedi aylık hamile olan ablası ile birlikte bir yerel fast food restoranında yemek yiyordu. Bazen bebeğin bir çocuk ya da bir kız olmasına dair spekülasyonlar yaparak rahatça sohbet ettiler. Raven’in kız kardeşi doktorundan öğrendiyse de, bunun bir sürpriz olmasını istedi.

Kız kardeşler öğle yemeğini bitirdiler, masayı temizlediler ve kapıya yöneldiler. Yaşlı bir kadın dışarıda yürüyordu ve o zamanlar kızların hiçbirinin bilmediği başka bir yabancı vardı. Yaşlı kadın aşağı baktığında Raven onunla göz teması kurdu ve Raven’ın kız kardeşinin şişmiş karnını fark etti.

“Ah, şuna bak!” kadın gözleri yandığında haykırdı. “Küçük bir çocuğun var!” Raven’ın koluna dokundu ve “Güzel bir yeğenin var, genç bayan!” Dedi.

Raven ve kızkardeşi gülümseyerek güzel yaşlı kadına başını salladı ve caddeden aşağı doğru yola devam etti.

Birkaç adım ötede Raven aynı yere baktı fakat kadını göremedi.

Zararsız bir karşılaşmaydı, ancak kız kardeşler de kadının varsayımlarıyla şaşırmıştı. Önce, kız kardeşlerinin olduğunu nasıl bildiğini merak ettiler. Ailenin benzerliğini fark etmiş olabileceğini ya da sadece gözlemciliğini varsayıyorlardı.

Sonra, kadının bebeğin bir çocuk olabileceğini nasıl vereceğini merak ediyorlardı. Kadın bunun doğru şans eseri olduğunu tahmin ederken, kadının haklı olma şansının elli beşi olduğu halde, tuhaf bulduklarını fark ettiler. Çoğu kişi bir erkek veya bir kız olacak mı diye sormuş olurdu. Üstelik bu kadın, haklı olmakla sonuçlandı: İki ay sonra Raven’in kız kardeşi Raven için “güzel bir yeğen” olan bir erkek çocuk doğurdu.

İkinci Karşılaşma

Olay, meydana gelen o garip şeylerden biri olarak Raven’ın zihninde sıkıştı. Beş yıl sonra, Raven kadınla bir şans eseri yine karşılaştı.

Raven şehrin diğer tarafında bir güzellik okuluna devam ediyordu. Yerinde ilk haftasıydı. Güzellik okuluna başladığında, sınıfta öğrenim görmek için aylarca geçirdikten sonra salonda gerçek müşterilerle çalışmak üzere bir öğretim görevlisi tarafından izlendi. Bu özel gün Raven salon resepsiyonist tarafından ön büro çağrıldı. Resepsiyonist “İsteğiniz var mı?” dedi.

“Beni kim isteyebilir?” Diye sordu Raven. “Ben burada çalışmaya başladım.” Resepsiyonist müşteri bekleme alanına doğru hareket etti. “Orada biri var ve senin adını sordu.”

Raven dönüp baktı ve ablasının gebeliğinin sonucunu önceden tahmin eden kadını gördü. Evet o tıpkı o günki gibiydi. Raven kadını istasyonuna geri götürdü ve sandalyeye oturttuu. Kadın adıyla onun için sordum çünkü bu noktada, Raven belki merak etmeye başladı gerektiğini bu kadın kimdi biliyor. Belki de annesinin uzun zaman önce tanıştığı ve unutmuş olduğu bir arkadaşıymış. Raven, yaşlı kadının kim olduğunu bilmesi gerektiği gibi garip geldi. Raven kadının onu ipucu vermesini bekledi, ama yapmadı.

Yorum yapın