Gdc Koronavirüs Endişeleri Nedeniyle Bu Yılın Sonlarına Ertelendi

Bu yılki yıllık Oyun Geliştiricileri Konferansı, uluslararası koronavirüs salgınlarıyla ilgili artan endişe nedeniyle ertelendi. 1988’den bu yana düzenlenen etkinliğin 16-20 Mart tarihleri ​​arasında San Francisco’da gerçekleşmesi bekleniyor.

“Oyun geliştirme endüstrisindeki ve dünyadaki topluluktaki ortaklarımızla yakın görüşmelerden sonra, bu Mart ayında Oyun Geliştiricileri Konferansı’nı erteleme konusunda zor kararlar aldık” diyor resmi GDC’ye bir not Cuma akşamı web sitesi. “Geçtiğimiz yılı, danışma kurullarımız, konuşmacılarımız, katılımcılarımız ve etkinlik ortaklarımızla gösteriye hazırlayarak geçirdikten sonra, sizi şu anda ağırlayamayacağımız için gerçekten üzgün ve hayal kırıklığına uğradık.”

GDC, Epic Games ve Microsoft gibi büyük isimlerin geri çekilmesinden sonra ertelendi.

​​GDC organizatörleri, “yaz aylarında daha sonra bir GDC etkinliğine tamamen ev sahipliği yapmayı planladıklarını” ve “ortaklarımızla birlikte çalışacağız” ayrıntıları sonlandırın ve önümüzdeki haftalarda planlarımız hakkında daha fazla bilgi paylaşacağız. ”

Konferansın arkasındaki kuruluş olan sergi şirketi Informa, konferansın planlanan yaz sürümüne bilet aktarmak için bir sistem bulunup bulunmayacağı belli olmasa da katılımcılara bilet ücretini iade etmeyi amaçlıyor.

GDC’ye giden haftalarda, Sony, Facebook, Electronic Arts, Kojima Productions, Unity, Amazon ve Epic gibi şirketlerin katılımları geri çekildi. Her biri olayla ilgili sağlık ve güvenlik kaygılarını dile getirdi. GDC’nin Çin merkezli katılımcılarının tümü de katılımlarını 2021’e itti, Çin merkezli konferans katılımcıları da orada bulunmayacaktı. Organizatörler ayrıca grip sezonu protokolünü ek sağlık önlemleri de içerecek şekilde genişleteceğini açıkladı.

GDC “ertelendi” – iade edilen tüm biletler (işleme koyulması zaman alacaktır) – Konuşmacılar, önümüzdeki günlerde çevrimiçi olarak ücretsiz dağıtılmaları için görüşmelerini göndermeye davet edildi – bazı etkinlikler hala düzenlenecek, ancak tamamen çevrimiçi olacak, Twitch’de yayınlandı planlandığı gibi ileri. Potansiyel enfeksiyonlara daha iyi hazırlanabilmek için San Francisco’nun belediye başkanı şehir için olağanüstü hal ilan etti.

San Francisco’nun henüz teyit edilmiş vakaları olmadı; Solano County’den en az bir Kaliforniyalı, hastalığı bilinmeyen bir kaynaktan daralttı.

Dünyanın en büyük mobil ticaret fuarı olan Mobile World Congress, bu yıl Şubat ortasında iptal edildi; Facebook, F8 geliştirici konferansını 27 Şubat’ta düzenledi.

GDC çeşitli oyun endüstrisi profesyonellerine ve gazetecilerine hitap ediyor. Geçen yıl 29.000’den fazla kişiyle rekor katılım gerçekleştirdi.

Etkinliğin ertelenmesinin ardından Gamedev.World’ün arkasındaki ekip, GDC’nin avantajlarını dünya çapında daha erişilebilir hale getirmeye başladı, GDC’ye katılmak için zaten önemli miktarda para planlaması yapmış olan geliştiriciler için para toplamak amacıyla bir bağış topladığını duyurdu.

Birçok geliştirici, iptal edilen bir GDC’ye gitmek için seyahat, otel ve vizelere önemli miktarda para harcadı. @gamedevworld, ötekileştirilmiş geliştiricilerin yükünü hafifletmeye yardımcı olmak üzere GDC Yardım Fonu için 28 Mart-3 Nisan tarihlerinde bağış toplama çabalarını duyurdu. https://t.co/TqJIMZJgyY

– gamedev.world (@gamedevworld) 29 Şubat 2020

“GDC iptal edilmeyen katılımcıların biletlerini geri ödemeyi taahhüt etmiş olsa da, dünyadaki birçok geliştiricinin vizelerini, konaklama ve seyahat masraflarını iade etme yolu yoktur.

“Buna karşılık, GameDev.world 27 Mart’tan 3 Nisan’a kadar bir hafta süren kamu fon toplama çabalarını duyuruyor” diyor GameDev.World. “Haftanın süresi boyunca, hem marjinalize edilmiş geliştiricilerden hem de etkinliği mümkün kılan sponsorlardan – ücretsiz, canlı olarak çevrilmiş ve çevrimiçi olarak – çeşitli görüşmeler sunacağız.” GameDev.World, bağış toplama süresince bağış kabul edeceğini ve “etkinliğin yaptığı her bir dolar GDC Yardım Fonu’ndaki ortaklarımıza ve bu iptallerden en fazla etkilenen marjinal geliştiricilere doğru gideceğini” söyledi.

Ayrıca, indie mağazası Itch.io ile işbirliği içinde oyun paketleri ve bir oyun sıkışması olacak, mevcut oyun geliştiricilerin bağış yapmaya karar vereceği mevcut oyunu içerir oyun sıkışması sırasında yaratılanlar, yardım fonuna gidiyorlar.

GDC’de yıllık Oyun Geliştiricileri Seçimi Ödüllerini düzenleyen kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Uluslararası Oyun Geliştiricileri Derneği, yardım fonu için Gamedev.World ile ortaklığını açıkladı.

“Bu etkinlik, finansal yardım sağlamanın yanı sıra, önemli oyun geliştirme konuları hakkında ücretsiz görüşmeler yoluyla eğitim fırsatları da sunacak.

“IGDA, oyun endüstrisinde akıl sağlığı uygulamasında güvenilir bir lider olan Take This ile, geliştiricilerin başarısını sağlamak için yeni malzemeler ve destek ve profesyonellik standartları geliştirmek için ortaklık yapıyor. Bu ortaklık, oyun endüstrisinde insan kaynakları uygulamalarını ve liderlik gelişimini geliştirerek sürdürülebilir kalkınma uygulamaları için güvenilir kaynaklar sağlayacaktır. “.

Yorum yapın