Geçmeyen Öksürük İçin Evinizde Bu Çayı Yapın

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Kış aylarında soğuk algınlığı daha çok yaşandığı için öksürük hiç eksik olmaz. Bağışıklık sistemi güçlü olan kişiler hastalıkları çabuk def eder fakat zayıf olan kişiler haftalarca, aylarca çeker. Öksürük özelliklede yatağa yattığınızda kafanızı yastığa koyduğunuz anda başlar bir türlü uyuyamazsınız uyumayı boş verin öksürmekten canınız çıkar evet öksürük böyle bir şey.

Öksürüğe Ne İyi Gelir, Öksürük İçin Bitkisel Çözüm, Öksürük Nasıl Giderilir?

İnatçı ve geçmeyen öksürüğünüz varsa size basit ama etkili iki tarif paylaşıyorum. Yapımı çok kolay tamamen doğal elma çayı yapacağız.

Elma kabukları ile yapılan çay, hem göğüsü yumuşatır, hem de, balgam söktürtür.

Şiddetli Öksürük İçin Elma Çayı Tarifi

1 litre suyun içine, ince dilimlenmiş 1 adet elmayı kabuklarıyla birlikte atın. Haşladıktan sonra çay gibi sıcak olarak için bir kaç gün bu çayı içiniz.

Eğer balgam sökemiyor kuru öksürükle başınız beladaysa aşağıdaki tarifi deneyebilirsiniz.

Balgam Söktürücü Elma Çayı Tarifi

Kaynar suyun içine kabukları soyulmuş elma biraz tarçın biraz zencefil ve karanfil ekleyin 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin ve içiniz.

Hazırlamış olduğumuz elma çayını bir kaç gün düzenli olarak içmelisiniz. Elma çayının her hangi bir yan etkisi yoktur elmadan yaptığınız için bol bol içebilirsiniz.

Yorum yapın