Geleceğin Mesleklerine Işık Tutalım!

Hızla gelişen ve küreselleşen dünyamızda meslek alanları da değişmekte ve gelişime uğramaktadır. Eskiden değer gören meslek dalları şu anda etkisini ve sürdürebilirliğini yitirmeye başlamıştır.

Günümüzde her şeyi internetten hallettiğimizi göz önünde bulundurursak internet üzerinden yürütülen meslekler size daha fazla avantaj sağlayacaktır işte bu mesleklerden bazıları:

1) İnternet Pazarlamacılığı: Evden dışarıya çıkmadan sebze-meyve alışverişini yapabildiğimiz günlere gelmiş bulunmaktayız ve buda internet sayesinde olmakta. Bu göz önünde bulundurulursa internet üzerinden kurduğunuz veya çalışmaya başladığınız bir şirket size çok kar getirebilir.

Kısa sürede büyüme sağlayabilirsiniz. Bu meslek dalının her meslek dalı gibi bazı ilkeleri vardır o ilkeleri yerine getirdiğinizde işinizde iyi olmaya, aranan eleman niteliği taşımaya başlarsınız. Özetle pazarlayacağınız ürünün hedef kitlesini belirlemek, eylem planınızı oluşturmak, güvenilirliğiniz sağlamak şeklinde prensipleri vardır.

2) Yazılım Mühendisliği: İnternet ve bilgisayarlaşan dünyamızda göz önünde bulundurursak diğer meslek dalı da yazılım mühendisliğidir. Tanımlamak gerekirse de bankacılık, güvenlik şirketleri yazılımları, otomotiv, cep telefonları vb. alanlarda kullanılacak yazılımların tasarımını yapan kişidir. Mesleğin aradığı nitelikler arasında; mantık yürütebilme, ikna kabiliyeti yüksek, gelişime açık olmak, matematik alanına eğilimli olmak gerekmektedir.

3) Diyetisyen: Dünya üzerinde Amerika Birleşik Devlet’leri gibi toplumlarda obezitenin artmasıyla diyetisyenlere verilen önemde arttı. Diyetisyenlik gelecek yıllar içerisinde en çok kazandırması beklenen meslek dallarından birisi. Gerek zayıflamak, gerekse şişmanlamak için birçok insan diyetisyen yardımına başvurmaktadır. Diyetisyen olmak isteyenler içinde insan ilişkilerinin çok iyi olması gerekmekte sürekli insanlarla temas halinde olmak gerekmektedir.

Yorum yapın