Gerilim Tipi Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

İş yorgunluğu, stres ve gün için de yapılan bir çok neden gerilim tipi baş ağrısına neden olur. Evde yapılacak ilaç kullanmadan basit yöntemlerle baş ağrısını geçirmek mümkün bu yazımda sizlere baş ağrısı nasıl giderilir beş yöntem önereceğim.

Gerilim Tipi Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Birinci yöntem: Buz dolabınızdan buz çıkarınız kalıp halindeki buzu beze sarınız sarmış olduğunuz bezli buzu alın, şakak ile boyun bölgesine yerleştiriniz 20 dakika arayla 3 kez bu işlemi tekrarlayınız ayrıca ılık havluyu da bu şekil uygulayabilirsiniz.

İkinci yöntem: Akupunktur, derin nefes almak gibi gevşeme terapileri yaparak baş ağrılarından korunabilirsiniz.

Üçüncü yöntem: Uyku düzenine dikkat edilirse baş ağrısı kolay kolay ortaya çıkmaz çünkü uyku eksikliği baş ağrısını tetikler. Uyku düzenini sağlamak içinde günde 8 saat uyumak gerekir günde ortalama 6 saatten az ve 10 saatten de çok uyumamak gerekir. Uykunuzu düzene soktuğunuzda baş ağrılarından kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Dördüncü yöntem: Duruş bozukluğu kasların gerilmesine neden olduğu için duruş bozukluğuna dikkat edilmesi gerekir. Düzgün duruş kasların gerginliğini alır ve ağrı azalır. Peki düzgün duruş nasıl olmalı ayakta iken omuzlarınızı geriye ve yukarıya doğru itip, karın ile kalça kaslarınızı içe çekerek bu postürü sağlayabilirsiniz. Otururken de vücudunuzun dik olmasına ve başınızı öne doğru eğmemeye özen gösterirseniz baş ağrılarından kurtulmuş olursunuz.

Beşinci yöntem: Öğün atlamadan beslenilmesi gerekir bir çok kişi işi gereği yemeklerini düzensiz yer mutlaka öğünleri düzenli yapmak şart çünkü açlık baş ağrısını tetikleyebilir. Ara öğünlerde aşırıya kaçmadan beslenmeyi ihmal etmeyin.
Evet arkadaşlar gerilim tipi baş ağrılarından kurtulmada beş etkili yöntem paylaştım unutmayın bir çok neden baş ağrısını tetikler özelliklede düzensiz uyku başta gelmekte düzenli uyursanız yani ne az ne de fazla uyumalısınız günde 7-8 saat uyumak yeterlidir.

Yorum yapın