Gezginlerin Hayallerini Süsleyen Taşınabilir Ev Nedir?

Bir evden diğerine taşınmanın oldukça zahmetli, maliyetli ve stresli bir süreç olduğu su götürmez bir gerçek.Peki evden eve taşınacağınıza evin kendisini taşıyabiliyor olsaydınız durum ne olurdu? İspanyol mimarlık firmasının geliştirdiği taşınabilir evler, geleceğin evleriyle ilgili ipucu veriyor.

Normal Evlerde Olan İmkanların Tümü Bu Küçük Evde Karşımıza Çıkıyor

Tenta isimli firma tarafından geliştirilen DROP Box N-240 isimli ev; taşınabilir bir daire veya lüks bir otel odası olarak kullanıma hazır hale geliyor. 18.5 metrekare alana yayılan 6.6 x 2.4 x 2.8 m ölçülerinde bir kabinden oluşan ev, römork aracılığıyla veya taşıyıcılık yapabilen herhangi bir araç sayesinde rahatlıkla istenen her yere taşınabiliyor. Taşınan yerde ise anında kullanıma hazır hale geliyor. Çünkü bu evi her taşımada yeniden kurulum yapmaya gerek kalmıyor.

Ekolojik çevreye hiçbir zarar vermemesi için özenle hazırlandığı belirtilen taşınabilir evin e taşınma sırasında çevere hiçbir zarar vermiyor. Tenta şirketinde çalışan ve bu taşınabilir evin tasarımcılarından biri olan Marta Gordillo, bu evin son zamanlarda yoğun talep görmeye başlayan doğa turizmine katkı sağlayacağını belirtiyor. Seyahat etmek isteyen ancak bir yandan da sıkıcı otellerde konaklamak istemeyen turistler için bu ev biçilmiş kaftan. Zira bu evleri tam olarak istenen manzaraya götürmek mümkün.

Taşınabilirlik ve uygun fiyat için genel itibarıyla ahşap malzemelerin tercih edildiği evin içerisinde normal bir dairede yer alan her türlü şart sunuluyor. Tam donanımlı bir mutfak, oturma odası, banyo ve tuvaletin yer aldığı evde ayrıca panaromik görüntü imkanı sunan bir yatak odası ile dış mekan terası da bulunuyor. Az yer kaplaması için özel tasarlanmış raflar, yatakların altında yer alan saklama alanları ve oturma odasındaki yatağa dönüşebilen koltuk sayesinde küçük olan ev çok verimli şekilde kullanılabiliyor. Misafir olarak eve gelenlerin bile bu küçücük evde yatacak bir yeri bulunuyor.

Tenta’nın geliştirdiği evin satışa sunulma tarihi ve fiyatı henüz bilinmiyor. Ancak yazıda da belirttiğimiz üzere evin uygun fiyatlı olması için tasarlandığı ifade ediliyor. Önümüzdeki aylarda evin fiyatının resmiyete kavuşması ve satışların başlaması bekleniyor. Evle ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın