Giyilebilir Teknoloji İncelemeleri

Teknoloji gelişirken bir yandan da küçülmeye başladı. Telefonlar tabletler dizüstü bilgisayarları artık hayal ettiğimizden daha küçük. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık bütün bunlar giyilebilir hale geldi. Kulağa ilk başta garip gelse de günümüz teknolojisiyle beraber hayatımıza yavaş yavaş giren bu teknolojinin adı giyilebilir teknoloji.

Gelişen teknoloji bizleri masa başından kurtarmak istiyor. Mailleri mesajları hatta aramaları bile kontrol edebiliyorsunuz artık giyilebilir teknolojiyle. Bu alanda rekabet eden akıllı telefon üreticileri aynı zamanda farklı giyilebilir teknoloji ürünleriyle de piyasaya adım atıyorlar.

Akıllı cihazların teknolojik gelişimiyle paralel gelişim gösteren giyilebilir teknoloji saat, gözlük, bileklik gibi farklı modelleriyle teknolojinin günlük yaşamın her anında kullanılmasına olanak sağlıyor. Bu cihazlar sayesinde akıllı cihazlar daha çekici hale geliyor. Giyilebilir teknoloji ürünleri aksesuar mantığıyla tasarlandığı için taşıma konusunda kullanıcısına rahatlık sağlıyor. Akıllı telefonlar ve televizyonlardan sonra bu akıllı giyilebilir teknoloji ile de insanlar çok yakından ilgileniyor. Önümüzdeki üç yıl içerisinde giyilebilir teknoloji üretici firmaları tarafından hedeflenen 130 Milyon adet giyilebilir teknoloji satılmasıdır. Bu farklı işlevleri olan cihazları birkaç yıl sonra fazlasıyla görmeye başlayacağız.

Bu anlamda giyilebilir teknolojinin öncülüğünü Google Glass yapıyor. Giyilebilir teknoloji ürünü olan Google Glass ile adres arayabilir, fotoğraf veya video çekebilir ve arama motorlarında arama yapabilirsiniz. Görünüş olarak gözlükten farkı olmayan bu ürünün ne kadar daha geliştirileceğini bekleyip göreceğiz. Fiyat olarak da telefonlara oranla biraz daha pahalı olan bu giyilebilir teknolojiler sayesinde teknolojinin zaman geçtikte git gide geliştiğini görmüş olacağız. Teknolojinin ilerlemesiyle teknoloji artık elimizde tutulabilir halden, giyinebilir hale geldi, bu da zamanla belki de onu yöneteceğimiz ya da onun bizi yöneteceğinin çağrılarını veriyor.

Yorum yapın