Gizemli Hazine Filmleri İle Keyfinize Keyif Katın!

Birçok kişi evde geçirdikleri bu vakitte çoğu kişi sıkılmış durumda. Sıkıcı vaktinizi eğlenceli kılmanız için size Gizemli Hazine Filmleri öneriyoruz.

Indiana Jones Ve Kristal Kafatası Krallığı – Imdb 6,1

Indiana Jones serisinin en beğenilen filmleri arasında yer almakta ve izleyicileri hala kendisine çekmeye devam ediyor. Gizemli Hazine Filmleri arasında en iyisi diyebiliriz. 2008 yılında çıkan ABD yapımı olan filmin yönetmeni Steven Spielberg. Oyuncular ise Harrison Ford, Cate Blanchett ve Karen Allen.

Kısaca özeti;

Sovyet ajanları olan tehlikeli kişiler Profesör Henry Jones’u izlemektedirler. Genç adamın, yaşlı ve bunak bir meslektaşı olan Oxley’den şifreli bir mesaj getirdiğine tanık olurlar. Yetenekli Irina Spalko’nun öncülüğünde iletmektedir. Sovyetler ajanları Jones ve genç adam Mutt’un peşlerine takılmıştırlar. Oxley’in şifresi sayesinde kuvarstan yapılma efsanevi kafatası bulan Jones, kafatasını yasal olarak ait olduğu yere götürebilirse her şey yoluna girecektir. Fakat Irina, kafatasını ele geçirirse, Batıyı tehlike altında bırakabilecek bir güce sahip olacaktır.

Lara Croft: Tomb Raider – Imdb 6,1

Lara Croft serisinin ilk filmidir ve yıllar geçmesine rağmen beğenileri kendisine çekmektedir. 2001 yılında çıkan ABD, İngiltere, Japonya ve Almanya yapımı olan filmin yönetmeni Simon West. Oyuncular ise Angelina Jolie, Iain Glen ve Daniel Craig.

Kısaca özeti;

Zengin bir aile içerisinde büyüyen Lara Croft, İngiltere’nin saygıdeğer okullarında eğitim görmüş bir kızdır. Ancak tüm bu rahatlığı geride bırakarak macera odaklı bir hayatı tercih etmiştir. Çok eski bir tarihi eserin peşine düşmüştür. Önemli olan bu tarihi eser bulunduğu takdirde onu eline geçiren insanın amacına göre, dünyanın kaderini değiştirecektir. Lara Croft, bu eseri kötü insanlardan önce ele geçirmek zorundadır.

Büyük Hazine – Imdb 6,9

2004 yılında çıkan ABD yapımı olan filmin yönetmeni Jon Turteltaub. Oyuncuları ise Nicolas Cage, Diane Kruger ve Jon Voight.

Kısaca özeti;

Üçüncü kuşak bir hazine avcısı olan Benjamin Franklin Gates, hayatı boyunca neredeyse kimsenin var olduğuna inanamayacağı bir hazineleri aramıştır. Araştırdığı hazinelerden biri rivayete göre Kuzey Amerika’da bir yerlerdedir. konu üzerinde geniş ve derin çalışmalar yapan Benjamin, en sonunda kendisine gerekli olan hazine haritasının, Bağımsızlık Bildirgesinin, arkasında olduğunu keşfetmiştir. Harita onu uçsuz bucaksız maceralara doğru sürükler.

Yorum yapın