Gmail Üzerinden Büyük Boyutlu Dosya Nasıl Gönderilir?

Göndereceğiniz maillere eklediğiniz dosyalar her zaman küçük boyutlu olmayabilir. Büyük boyutlara sahip olan dosyaları da mail yolu ile göndermek içinde Gmail’de farklı bir uygulama tercih etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle Gmail üzerinden büyük boyutlu dosya nasıl gönderilir bilmeniz gerekir.

Büyük boyutlara sahip olan bir dosyayı Gmail üzerinden göndermek istediğinizde bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Bu uyarı ise Gmail ile gönderebileceğiniz dosyanın boyutu maksimum 25mb olması gerektiğidir. 25mb boyutundan büyük olan dosyaları Gmail göndermiyor. Ancak bu duruma karşılık sizlere bir çözümde üretmektedir.

25mb boyutundan daha büyük dosyaları göndermek için Google Drive uygulamasını kullanmanız gerekiyor. Bir Gmail hesabı açtığınızda otomatik olarak Google Drive hesabınızda açılmakta ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 15GB boyutuna sahip bir alan sizlere verilmektedir. Gmail ile büyük boyutlu dosyalar göndermek için dosyanızı öncelikle Google Drive bulut sistemine yüklemeniz gerekmektedir. Daha sonra Google Drive bulut sistemindeki dosyanıza özel olan linki mailinizde paylaşabilirsiniz. Böylelikle bu linkte tıklayan kişi Google Drive hesabınızdaki dosyayı bilgisayarına veya telefonuna indirebilir.

Yorum yapın