Google Adsense Hesabı Açma ve Onay Alma Nasıl?

Google Adsense hesabı açma, internetten kazanç sağlamanın ilk adımlarından birisidir. Hesap oluşturmak oldukça basit gözükse de onay almak birçok kullanıcı için sıkıntılı bir süreç. Sizlere bu yazımızda, Adsense hesap açma, onay süreci nasıl hızlandırılır gibi birçok bilgi ve ipucu vereceğiz.

Bildiğimiz üzere artık Google Adsense hesabı açma için Youtube üzerinden 4.000 saat ve 1.000 abone sınırına ulaşmamız gerekmekte. Diğer bir seçenek ise web sitemizi Adsense başvurusu yaparak onaya göndermek. Endişelenmeyin Adsense hesabı oluşturmak için bir seçeneğiniz daha var sizlere bu seçeneği detaylı bir şekilde aktaracağız.

Yazımızın sonunda aşağıdaki konularda tamamen bilgili bir şekilde çıkacaksınız. Sizlere tavsiyemiz eğer internet üzerinden kazanç sağlamak istiyorsanız, ele alacağımız konuları dikkatlice okumanız ve uygulamanız olacaktır.

Google Adsense, Google tarafından sunulan ve kullanıcılara internet üzerinden, risk almadan basit bir şekilde para kazanmalarını sağlayan bir hizmettir. Bu hizmet web siteniz ve Youtube kanalınız üzerinden, reklam yayınlamanızı ve yayınladığınız reklamlar ile gelir elde etmenize olanak sağlar. Eğer bir web siteniz veya Youtube kanalınız var ise gelir elde etmek için Google Adsense hesabına ihtiyacınız vardır.

Google Adsense Hesabı Açma

Google Adsense hesap açma işlemi, yukarıda bahsettiğimiz gibi belirli şartları karşıladığımız takdirde açılmaktadır. Fakat sizlere anlatacağımız yöntem ile 24 saatte Adsense hesabınız açılmış olacaktır. Peki bu Adsense hesabının bana artıları neler olacak hemen onu da anlatalım.

Eğer bir web siteniz var ise web sitenizi Adsense kayıt esnasında onaya göndermeniz gerekmektedir. Onaya gönderilen web siteni onay almadan Adsense hesabı aktif edilmemektedir. Verdiğimiz yöntem ile açılan bir Adsense hesabı 24 saatte aktif edilmekte. Aktif bir Adsense hesabı ile yapılan başvuru, aktif olmayan başvuru ile karşılaştırıldığında, çok daha hızlı bir şekilde onay aldığı gözlemlenmiştir.

Adsense Hesabı Nasıl Açılır?

Adsense hesabı açmak için ilk olarak buradan ilgili sayfaya giderek, Adsense hesabı oluşturmak istediğiniz Gmail hesabınız ile giriş yapın. Yapılacak işlemleri sırası ile aşağıda detaylı bir şekilde aktaracağım, eksiksiz bir şekilde takip edebilirsiniz.

 • Google Adsense hesabı açma için ilk olarak hangi ülkeye ait olacağını, seçilen ülkenin saat ve para birimini seçin.
 • Ardından Adsense şartlar ve koşullarını okuduğunuzu onaylayın ve devam edin.
 • Karşınıza çıkan şıkları kendinize göre işaretleyin ve devam edin.
 • Gmail hesabınız telefon onaylı değil ise, karşınıza çıkan telefon onay sekmesini telefon numaranızı onaylatarak devam edin.
 • Hesabınız açıldıktan sonra Ana sayfa da “Başlamaya hazır mısınız?” yazısının hemen altında bulunan “Başlat” butonuna tıklayınız.
 • Karşınıza çıkan soruyu “Hayır” diyerek geçin. Uygulama adı kısmına herhangi bir isim girebilirsiniz örnek olarak “lorexmaxloop” gibi sallama kelimeler olabilir.
 • Daha sonra platform olarak İOS seçeneğini seçerek “Ekle” butonuna tıklıyoruz.
 • Ekleme işleminden sonra karşımıza çıkan “Reklam birimi oluşturun” butonuna tıklıyoruz ve “Geçiş” reklam stilini seçiyoruz.
 • Ardından “Reklam birimi adı” kısmına az önce “Uygulama adı” kısmına girdiğiniz ismi giriyoruz ve “Reklam birimi oluştur” butonuna tıklıyoruz.
 • Sol tarafta bulunan menüden “Ödemeler” kısmına girin ve ardından “Ödeme Ayarları” butonuna tıklayın.
 • Müşteri bilgileri alanını kendinize göre eksiksiz bir şekilde doldurun (telefon numarası zorunlu değildir) ve “Gönder” butonuna tıklayın.
 • Ana sayfa kısmına geri döndüğünüzde “Hesabınız doğrulanıyor” ibaresini görebilirsiniz. Doğrulama işlemi yaklaşık olarak 6 ile 12 saat sürmektedir.
 • Hesabınız onaylandıktan sonra buradan Adsense hesabına giriş yapabilirsiniz.
 • Adsense hesabına giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkan “Şimdi uygula” butonuna tıklayınız.
 • Web siteniz kısmına sallama bir alan adı girin ve hemen alt tarafta bulunan, E-posta kısmına ise Adsense hesabına ait Gmail adresini girin.
 • Gerekli tüm alanları doldurduktan sonra “Kaydet ve Devam et” butonuna tıklayarak işlemi sonlandırın.
 • Bu işlemlerden sonra artık yapmanız gereken hiçbir şey yok, sol menüde siteler kısmının açılması için yaklaşık olarak, 6 ile 12 saat beklemeniz gerekecektir. Belirtilen süre sonrasında “Siteler” kısmı aktif olacaktır.
 • Siteler kısmı aktif edildikten sonra web sitenizi “Siteler” kısmından “Site ekle” butonuna tıklayarak Onaya gönderebilirsiniz.
 • Web sitenizi yukarıda bahsettiğimiz gibi, bu şekilde açılmış aktif bir Adsense hesabı ile onaya göndermeniz durumunda, daha hızlı sonuç alacaksınız.

Google Adsense Onay Süreci

Web sitenizi onaya göndermeden önce sizlere vereceğimiz ipuçlarını kesinlikle okumanızı tavsiye ederiz. Bildiğimiz üzere birçok kişi Adsense üzerinden onay almakta zorlanmakta ve bu gerçekten zahmet isteyen bir iş.

Sizlere bu konuda ipuçları vererek bu süreci hızlandırmanızı sağlayabiliriz.

Yukarıda bahsettiğimiz ufak bilgileri eksiksiz bir şekilde uygulamanız halinde kolaylıkla Adsense onayı alabileceksiniz.

Adsense Hesabım Neden Onaylanmıyor?

Genellikle kullanıcılar özgün içerik üretmedikleri için veya yukarıda bahsettiğimiz bilgileri eksik yaptıkları için Adsense’den Red yiyebiliyorlar. Eğer sizde Adsense onay sürecini geçemiyorsanız, yukarıda yer alan bilgilerin siteniz ile karşılaştırabilirsiniz.

Özellikle yeni alan adları veya yetersiz Index sayısı yüzünden uzayan onay süreçleri çok fazla. Mutlaka yeni bir alan adı ile başvuru yapılacaksa 30 günlük periyotu geride bırakmak gerekiyor. Bu 30 günlük süreçte yukarıda yer alan diğer seçenekleri gerçekleştirebilirsiniz.

Adsense Kazanç Yükseltme

Tüm bu işlemlerden sonra kesinlikle yapmanız gereken bir işlem daha var Adsense TBM yükseltme.

Yorum yapın