Google Adsense Onayı Almak

Google Adsense Onayı Almak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Google Adsense reklam ağı, web sitesi sahiplerinin sitelerinden para kazanabilmek için kullanabilecekleri en güvenilir platformlardan biri olarak öne çıkıyor. Peki, Google Adsense onayı almak için nelere dikkat edilmeli?

Google Adsense onayı, bazı önemli faktörlere bağlı olarak değişen süreçleri kapsadığından bazen zor olabiliyor veya başvurular doğrudan reddedilebiliyor.

Adsense başvurusu sonrası onay almak için internet sitesi sahiplerinin dikkat etmesi gereken bazı önemli hususlara, aşağıda yer verdik. Bunlara dikkat edilmesi durumunda, yayıncı olarak yapacağınız başvuruların olumlu değerlendirilme ihtimali daha yüksek olacaktır.

Ilk Şart: Yasaklı İçeriklerden Uzak Durun

Pornografik, kumar, uyuşturucu ve tütün, silah, telif hakkı içeren içerikler gibi yasak sayılan veya şüphe uyandıran şeylerin övüldüğü veya satışının yapıldığı internet siteleri, kolaylıkla onay alamazlar.

Özgünlük

Başta sitede yayınlanan içerikler olmak üzere, site teması ve diğer unsurların özgün olmalarına mutlaka dikkat edilmelidir. Bir konu hakkında yazılar yayınlayacağınız zaman farklı sitelerden kopyalamak yerine, konuyu kendinizin yazması veya ücret karşılığında yazdırması gerekir.

Diğer Reklamları Kaldırın

Sitenizde başka platformlara ait reklamlar yayınlıyorsanız, en azından başvuru sürecinde bu reklamları kaldırmanız daha sağlıklı olacaktır.

Güncellik

Web sitenizi her gün daha fazla içerik ile güncellemeniz başvurunuzun olumlu sonuçlanması için önemli olduğu kadar, onaydan sonra daha fazla ziyaretçiye bağlı olarak daha fazla kazanç sağlar.

Google Servislerini Kullanın

İnternet sitenizi Google servislerine kaydederek, daha şeffaf olduğunuzu göstermeniz başvurunuzun değerlendirilme aşamasında fayda sağlar.

Içerik Sayısı Ve Uzunluğu

Ortalama 400 kelimelik 20 içerik genellikle olumlu sonuçlansa da, yine de daha uzun olacak şekilde 40-50 içerik yayınlamanız daha faydalı olacaktır.

Iletişim, Hakkımızda Ve Gizlilik Politikası Sayfaları

Google Adsense kriterleri arasında gösterilen bu sayfaların, web sitenizde mutlaka olması gerekir. İletişim sayfasında e-posta ve telefon gibi bilgilere yer verirken, gizlilik sayfasında ise veri gizliliğine dair bir açıklama metninin özgün şekilde olması önemlidir.

Site Hızı Ve Mobil Uyumluluk

Google artık her anlamda internet sitelerinin hızlı ve mobil uyumlu olmasına önem veriyor. Web sitenizin hızlı yüklenir ve mobil uyumlu olması, Adsense onay süreci için büyük avantaj sağlayacaktır.

Bunların dışında site tasarımının özgünlüğü gibi farklı konuları dikkate alarak başvuru yapmanız, sürecin olumlu geçmesi için önemlidir.

Yorum yapın