Google Analytics Nedir?

Google Analytics ücretsiz bir google aracıdır. web sayfanızdaki ziyaretçi akışını kontrol etmenize yarar ziyaretçilerin web sayfanız üzerindeki hareketlerini arşivleyerek size raporlar ve bu raporları size günlük haftalık aylık ve yıllık olarak isteğiniz doğrultusunda size sunar.

Google Analytics ile ziyaretçilerinizin sayfnıza hangi browser (Tarayıcı) ile girdiğini, hangi saatlerde kaç ziyaretçi geldiğini ziyaretçilerin işletim sistemini mobil den bağlananlar için hangi operatörü kullandıklarına kadar görebilirsiniz.

Trafik Kaynaklarından Organik,Doğrudan ve Yönlendirme trafiği ile gelen ziyaretçilerinizi günlük olarak takip edebilir hangi anahtar kelimelerden sayfanıza tıklanmış hangi sayfalar günlük gösterilmiş ayrıntılı şekilde görebilirsiniz .

Gerçek zamanlı olarak sayfanızda o an kaç kişi var hangi sayfaları geziyor merak etmiyor musunuz ? işte analytics gerçek zamanlı sayfanızda kaç kişi dolaşıyor bu kişiler hangi sayfaları görüntülüyor detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ayrıca sayfanıza hangi ülkeden kaç ziyaretçi geldiğinide görebilirsiniz.

Kullanım: Google Analytics hizmetinden yararlanmak için gmail adresinizin olması gerekmektedir. hemen ücretsiz google mail servisinden bir mail alarak analytics sayfasından kayıt olup sitenizi ekleyin ve izleme kodunu sayfanızın head tagı arasına yapıştırın sonra günlük olarak sayfanızı daha kolay takip etmenin tadını çıkarın google ile artık herşey daha kolay.

Google Analytics Sayfası

Yorum yapın