Google Benim İşletmem Doğrulama Kodu Gelmiyor Çözümü Nedir?

Google benim işletmem sorunlarının başında gelen doğrulama kodunun uzun süre elimize gelmemesinin aslında basit birkaç çözüm yolu vardır. Biz sizlere bu çözüm yollarını anlatırken ayrıca daha hızlı doğrulama için neler yapabilirsiniz ve bundan sonra ki farklı başvurular da neler yapmalısınız bunlardan kısaca bahsedelim.

Öncelikle bulunduğunuz bölge de tanıdığınız esnaf veya işletme sahibi var ise ve bunların haritalar da adresleri mevcut ise bunların telefon numarası ile kendi numaranızı değiştirebilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız takdirde onay artık pin kodu ile değil direk sms veya telefon ile arama olduktan sonra yapılacaktır. Yapmanız gereken şey Google benim işletmem sayfasında bilgi paneli kısmına girip, orada ki telefon numarasını değiştiriniz. Daha önce onay almış bir telefon numarası girdikten sonra sağ üst köşe de doğrulama butonu vardır buraya basınız. Çıkan ekran da sizden pin girmenizi isteyecek veya direk telefon ile sms-arama olarak görüntülenecektir.

Eğer ki pin kodu karşınıza çıkar ise alt kısım da yöntemi değiştir diyerek sms-arama seçeneğinin çıkacağını görebilirsiniz. Bu şekilde doğrulama yaptıktan sonra hemen diğer telefonu değiştirmeyin en azından 24 saat geçmesini bekleyiniz. Aksi halde hesabınız kalite standartları gereği kaldırıla bilinir.

Diğer bir yöntem ise tabela ile doğrulama. Bu işlemi yapmak için önceden işletmenizin tabelasının görüneceği bir şekilde net bir fotoğraf çekiniz. Daha sonra Google benim işletmem paneline girip, sol menü de destek linkine tıklayınız. Sağ tarafta bir pencere açıldığını göreceksiniz. Bu pencerenin en alt kısmında daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? diye bir seçenek vardır buna tıkladıktan sonra karşınıza Doğrulama diye bir seçenek çıkacaktır. Burada yapacağınız şey eğer pin kodunuzu isteyeli 14 günlük süreyi geçti ise En az 14 gün önce posta kartı isteğinde bulundum yazısına tıklayınız ve karşınıza çıkacak sayfa da en alt bölümde Posta kartları genellikle 14 gün içinde elinize ulaşır. Posta kartınızı almadıysanız ve 14 günden fazla beklediyseniz bizimle iletişime geçin diye yazan kısımda iletişime geçiniz linkine tıklayınız. Bunu yaptıktan sonra karşınıza bir form çıkacaktır bu formu doldurup yolladığınız takdirde en geç 48 saat içerisinde hesabınız onaylanacaktır.

Formu Nasıl Doldurmalıyız?

Adınız Nedir? * : Kendi ad ve soyadınızı giriyorsunuz buraya.

Google Benim İşletme’mde bu işletmeyi yönetmek için kullanılan resmi e-posta adresi nedir? * : Eğer bir web siteniz var ise buraya web sitenize ait maili girmeniz daha sağlıklı olacaktır ama yok ise gmail adresinizi de girebilirsiniz.

İşletme Adı * : Google benim işletmeme girdiğiniz işletme adını eksiksiz olarak buraya giriniz.

Google Benim İşletme’mde işletme girişinizin URL’si nedir? * : Buraya bulunduğunuz sayfanın en üst kısımda ki url’yi girmeniz yeterlidir. Zaten o alanda resimli olarak sizlere nasıl girileceğini göstermektedir.

Bilgilerimin paylaşılmasına izin veriyorum, seçeneğini işaretleyiniz.

Daha sonra alt tarafta istenilen telefon ve benzeri bilgilerin girişini yapınız ve sonra ki seçenekler de göz at kısmı vardır. Buradan başta belirttiğimiz gibi firmanızın tabelası görünecek şekilde fotoğrafını yükleyin ve altta ki İşletmenizi daha hızlı doğrulamamıza yardımcı olacak İsteğe Bağlı Bilgiler kısmına işletmenizin daha önce başvuru yaptığını ama pin kodunun gelmediğini anlatan kısa bir yazı yazınız.

Söz konusu işletmeyle ilişkiniz nedir? * : Burada ki seçeneğe işletme sahibiyim demeniz lazım, ajans ve benzeri seçenekleri girerseniz sizden o firmanın mail adresini isteyecektir. Firmaya ait bir web sitesi yok ise bu sefer işler biraz zorlaşır.

Bu işlemleri yaptıktan sonra artık gönderebilirsiniz, size direk otomatik mesaj gelecektir. Ama ondan sonra ki gelecek olan maillere muhakkak bakınız. Bazen eksik bir şeyler olduğunda sizlere mail ile dönüş sağlanıyor. Firmanızı onayladıktan sonra hemen aramalar da görünmesini beklemeyin bu bazen 3 günü bulmaktadır.

Yorum yapın