Google Chrome 4 Çıktı Ve İndirilmeye Hazır!

Google Chrome 4’ün final sürümü resmi olarak çıktı ve indirilmeye sunuldu. Bu sürüm ile birlikte Chrome resmi olarak eklenti desteğine kavuşmuş oldu. Aslında uzantı desteğine kavuşmuş oldu desek daha doğru olur. Çünkü Google bu yeni özelliği için eklenti ismini değil, uzantı ismini kullanmayı seçmiş. Peki yeni versiyon 4 ile Google Chrome, daha başka hangi özelliklere kavuştu? Hepsini bu yazımda ele aldım.

Sürümün en önemli özelliği yazının başında da belirttiğim gibi “eklenti” yani “uzantı” özelliği oldu. Google Chrome uzantılarına şuradaki adresten ulaşabilirsiniz. Yüklü eklentilerinizi görmek içinde Chrome’un İngiliz Anahtarı simgesine tıklayıp Uzantılar sekmesine girmeniz yeterli olacaktır. Yine bu kısımda yer alan bağlantı ile uzantıların bulunduğu sayfaya ulaşma şansınızda var.

Chrome’a eklenen ikinci en önemli özellik ise yer imi senkronizasyonunun yapılmış olması. Bu özellik sayesinde farklı bilgisayarlarda Google Chrome’u kullananlar her iki bilgisayarda da yer imlelerini ayrı ayrı kaydetmek zorunda kalmayacaklar. Ayrıca yeni Chrome artık HTML 5 desteğine de sahip.

Yorum yapın