Google Haritalar Yeniden Tasarlandı

Şirket, bir blog yazısında , şirketin en alakalı olacağını düşündüğü bilgileri daha iyi vurgulamak için sürüş, navigasyon, transit ve haritaları keşfettiğini söyledi. Bu, araç kullanırken benzin istasyonları veya rayları sürüyorsanız veya toplu taşımayla atlamanız durumunda daha belirgin özelliklere sahip tren ve otobüs istasyonları anlamına gelir.

Google ayrıca, haritaların bir kilise, kafe, müze veya hastane gibi sembolleri tarafından değil, aynı zamanda tanımlanmasını kolaylaştırmak için karşılık gelen bir renk gibi yerleri daha kolay tanımlamak için yeni simgelerle güncellenmiş bir renk şemasını alacağını da belirtti.

Örneğin, birisi yeni bir mahallede bir restoran veya kafe bulmak isterse, Google Harita uygulamasını açıp en yakın turuncu renkli simgeyi (Google’ın yiyecek ve içecek yerleri için kullandığı renk) bulabilirler.

Haritalar özelliğindeki bu değişiklikler, Asistan, Arama, Earth ve Android Auto gibi Google Haritalar bilgilerini içeren diğer uygulamalara da yansıtılacaktır. Değişiklikler ayrıca, diğer şirketlerin Google Maps API’lerini kullanarak oluşturdukları uygulamalara, web sitelerine ve ürünlere dahil edileceğini belirtti.

Yorum yapın