Google Haritalara Kayıt Nasıl Yapılır? Hızlı İşletme Ekleme Nasıl Yapılır?

Google haritalara kayıt olmak için öncelikle BURAYA TIKLAYINIZ. Daha sonra çıkan ekran da sağ üst köşe de giriş yap kısmına basınız, burada işletmenizin adını yazarak sonraki butonuna basınız. Müşterilerinizin ziyaret edebileceği, mağaza veya ofis gibi bir konum eklemek ister misiniz? Diye bir yazı çıkmaktadır buna EVET diyerek ilerleyiniz. Çıkan kısımda adres bilgilerinizi en ince ayrıntısına kadar yazmalısınız. Bundan sonra çıkacak ekran da ise bu konum dışındaki müşterilere de hizmet veriyor musunuz? Evet seçeneğini seçip sonraki butonuna basıp, hizmet verdiğiniz il ve ilçeleri yazabilirsiniz. Ve son adımda ise işletme kategorimizi yazarak sonraki butonuna basıp ilerliyoruz ve buraya telefon numaramızı yazıyoruz. Bundan sonra karşınıza çıkacak seçenek ise doğrulama seçeneğidir.

Burada 2 farklı sonuç karşınıza çıkabilir, birincisi telefon sms veya ara özelliği bu çıkar ise sms göndererek anında onaylayabilirsiniz ama çıkmaz ise posta gönderimi ister ve bu da tahmini 14 gün sürmektedir.

İpucu : Onaylama süreçleri bazen 14 günü geçebiliyor bu işlemi biraz daha hızlandırmak adına şu şekilde ilerleyebilirsiniz. Öncelikle Google benim işletmem paneline giriş yaparak sol tarafta destek seçeneği var oraya tıklayınız, sağ tarafta kutucuk açılacak oranın en altında Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Seçeneğine tıklayıp çıkan ekranda Doğrulama linkine tıklayınız. En az 14 gün önce posta kartı isteğinde bulundum linkine tıklayıp, çıkan ekran da E-posta desteği seçeneğine tıklayınız ve burada ki formu doldurunuz. Burada şuna dikkat edin sizden bir adet resim isteyecektir, firmanızın tabelasının görüneceği şekilde güzel bir fotoğraf çekip yollayınız, en geç 1 gün içerisinde haritanız onaylanacaktır.

Fakat şunu özellikle belirtmek isteriz ki Google haritalara kayıt olmak haritalar da üst sırada çıkmak için yeterli bir sebep değildir. Haritaların Google’de görünmesi için bazı optimizasyonların yapılması şarttır. Bunları sizler için daha önce Google harita seo adlı konumuzda paylaştık. Buradan tüm detayları öğrenip kendiniz de kendinizi geliştirebilirsiniz. Gerek kayıt gerekse optimizasyon konusunda aklınıza takılan bir şeyler olur ise bizlerle iletişim bölümünden irtibata geçerek, bilgi alabilirsiniz.

Yorum yapın