Google Pixel 4’Te Bükülme Sorunu Yaşanıyor

Google’ın yeni nesil akıllı telefonu Google Pixel 4, başarılı yönlerinden ziyade kötü yönleriyle daha çok gündeme geliyor. Ultra geniş açılı kameradan yoksun olması, ekranın belirli şartlarda 90 hz çalışması ve kalın çerçeveleriyle eleştirilerin odağı haline gelen Pixel 4, malzeme kalitesiyle de eleştirilecek gibi görünüyor. Teknolojik cihazların sağlamlıklarını test etmesiyle tanınan JerryRigEverything kanalının son konuğu Google Pixel 4 oldu. Zack Nelson’ın zorlayıcı testlerine tabi tutulan Pixel 4’ün malzeme kalitesi konusunda önemli bir sorun yaşadığı görülüyor.

Google Pixel 4, Dayanıklılık Konusunda Bekleneni Veremiyor

JerryRigEverything’in alışık olduğumuz testleriyle başlayan videoda ilk aşamalarda bir problem görünmüyor. Ekranı tıpkı diğer akıllı telefonlar kadar çizilmeye karşı dayanıklı olan Pixel 4’ün hoparlör kısmı maket bıçağının gazabından kurtulamıyor ve yırtılıyor. Yan kısımları alüminyum malzemeden üretilen telefonun bu kısımları çiziliyor ve boyası soyuluyor. Günümüz akıllı telefonlarında bu durum alışıldık olduğu için bu konuda da Google’ın cihazına yüklenmemek gerek.

Yeni nesil Pixel cihazın esas sorunu bükülme testinde karşımıza çıkıyor. Ekranın dışına doğru yapılan bükülmede hiçbir sorun yaşanmazken, cihaz içe doğru büküldüğünde üst kısımda kırılma meydana geliyor. Kırılmanın antenin olduğu yerde, yani plastik bölümde yaşanması dikkat çekiyor. Telefonlarını pantolonlarının arka cebinde taşıyan kullanıcılar için bu önemli bir sorun olabilir.

Daha önce iPhone 6 modelinde de bükülme problemi yaşanmış, iPhone 6s ile birlikte bu sorunun üstesinden gelinmişti. Yakın zamanda ise yeni nesil iPad Pro’da benzer bir problem görülmüş ve cihazın çok kolay bir şekilde bükülebildiği ortaya çıkmıştı. Görüşüne göre yeni Pixel de bu sorunda muzdarip. Eğer yeni Pixel’i satın almayı düşünüyorsanız dayanıklılıkla ilgili bu sorunu göz önünde bulundurmanızda fayda var. İlgili videoyu haberin görselinden izleyebilirsiniz.

Yorum yapın