Google’da 1. Sayfaya Gelmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Site sahipleri için en önemli kriter sitelerinin Google’da üst sıralar da olmasıdır. Çünkü google dünya da ve ülkemiz de en çok kullanılan arama motoru bu yüzden google’daki sıralamanız çok önemlidir. İnsanlar bir web sitesi açarak google’da üst sıralama gelmek için şuan da çeşitli çalışmalar yapmaktadırlar, ticari bir web sitenin üst sıralar da olması demek firma için daha çok müşteri ve satış demektir. Kişisel bir blog ve web sayfanız ile google’da üst sıralara gelebilir ve para kazanabilirsiniz.

Seo ve çeşitli tekniklerle google’da ilk sıralara çıkmak çok da zor değil.

Google’da 1. Sayfaya Gelmek İçin Neler Yapılması Lazım Yapılacakları Detaylıca Açıklıyoruz.

  • İçerikler: İçerikleriniz benzersiz ve kaliteli olmalıdır, sizin google’da ilk sıraya çıkmak için yapabilecekleriniz kısmında ilk sırada içeriğin kaliteli ve benzersiz olması gerekmektedir. İçerikleriniz yapacağınız veya yaptıklarınızı detaylıca anlatan, verdiğiniz hizmetleri kapsamlı bir şekilde anlatan sayfalar olması gerekmekte.
  • Alt yapı site hızı: En önemli kısım sanırım burası sitenizin alt yapısının çok iyi olması gerekmekte özellikle site hızınız iyi olmalı ki gelen kullanıcılar siteyi rahatça kullansınlar, Yapılan bir araştırma da kullanıcıların %60’ı 3 sn ve yukarısındaki açılan sayfalardan hemen çıkıyor bu nedenle site açılış hızınız ve sayfalar arrası geçiş hızınız çok iyi olmalı.
  • Seo : Google’da 1. Sayfaya çıkmak için mutlaka seo ayarlarınızın çok iyi olması gerekmekte ve site içi ve site dışı optimizasyonlarınızı yaptırmanız gerekmektedir. Site içi link yapınız verilen linkler düzenlenmeli Meta taglarınızı sitenin içeriğine göre ayarlamalısınız. Meta kod yapısı sitenin içeriği ile ilgili kullanıcıya ve google’a bilgi veren etiketlerdir. Site dışı optimizasyonlar ise bir sitenin dışarıdan aldığı linkler ve çalışmalardır örneğin iyi bir web sitesinden aldığınız link sizin anahtar kelimeniz de daha kolay bir şekilde google’da üst sıralara çıkmanıza yardımcı olacaktır.
  • Adwords : Google’ın kendi reklam servislerini kullanarak verdiğiniz reklamlar sizi en üst sıralara zaten çıakrıyor ücretli bir şekil de ama reklam verdiğiniz takdir de google gözünde daha değerli bir web sitesi olursunuz sonuçta siz onlara para kazandırıyor ve sitenize reklam alarak para harcıyorsunuz ve siteniz ile ilgilendiğiniz anlamına geliyor, Google bu tür sitelere her zaman öncelik verir, Bunun aksini iddaa edenler olsa da bu kesin ve net bize göre reklamların sitenin sıralamasına etkisini deneyerek görebilirsiniz.
  • Güncel tutun: Bir web sitenin herşeyden önce kendini güncel tutması gerekmektedir. Her işlemi yapıp sitenizi güncel tutmaz iseniz hiçbir anlamı kalmaz güncel olmayan bir web sitesi google’da ilk sıralar da olması çok zor bu yüzden içeriklerinizi günlük veya haftalık periyodlar eşliğinde ekleyin ve kullanıcıya güncel olduğunuz gösterin.
  • Tanıtım yazıları: Diğer sitelerden alacağınız tanıtım yazıları sitenizin bilinirliliğini ve markanızın tanıtımı için mükemmel oalcaktır sitelerden alığınız bu tanıtımlar sizi google’da 1 sıraya yükselme planınıza yardımcı olacaktır.
  • Verdiğimiz bilgiler ile sitenize işlem yapar ve güncel bir şekil de siteniz ile ilgilenirseniz Google’da 1. Sayfaya çıkmak sizin için zor olmayacaktır. Markanız veya web sitenizin Google’da 1. Sırada olması demek satışlarınızın ve para kazanmanızın artması demektir. Ziyaretçi sayınız ne kadar çok olursa satış yapma olasılığınız ve para kazanma olasılığınız o kadar artacaktır.

Yorum yapın