Google’dan Akıllandırma Projesi!

Google geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte Android L’yi tanıtmasının yanı sıra birçok yenilikçi fikir ile insanları tanıştırdı. Google’ın düzenlediği bu etkinlikte “Androidlendirme” projesinden de bahsedildi.

Bilindiği gibi günümüzde Android telefonlar oldukça popülerleşti, her anımızda telefonlarımıza veya tabletlerimize tutunuyor, birçok konuda yardımlarını alıyor. Ancak fiyatlarına baktığımızda Android telefonlar günümüzde minimum özelliklerde 400TL gibi bir fiyatla karşımıza çıkıyor. Bu fiyat marka ve ürünlerine göre 3000TL’ye kadar çıkabiliyor.

Sebebi fiyatlar mı bilinmez fakat Android popüler olmasına rağmen günümüzde dünya üzerinde sadece %20’lik nüfus akıllı cep telefonunu tercih ediyor, geri kalan %80’lik kısım ise standart java ve diğer yazılımlı (akılsız) telefonlar ile hayatına devam ediyor. Android’in yada akıllı telefonların her anımızda bizlere yardımcı olduğu gerçeği göz ardı edilemeyecek kadar ortada, işte Google, bunu göz önünde bulundurarak bir proje başlattı ve hazırlıklara başladı.

Google, Android One olarak adlandırılacak yeni Android telefon, 100$’ın altında bir fiyat ile tüm dünyada telefon marketlerine giriş yapacak, bu sayede maddi imkanı düşük olanlar akıllı telefona sahip olabilecek. Türkiye’de maksimum 200 TL gibi bir fiyata Android One’dan satın alabileceğiz, telefonun fiyatının düşük olması performans özelliklerini düşürecek, fakat Google arkasında olduğu için çok da düşük bir performans özelliği beklenmiyor. Şimdilik telefonun sadece 4.5 inç boyutunda ve çift sim kart özelliğinde olacağı bilinmekte, gelişmeler için takipte kalınız.

Yorum yapın