Google’dan Gerçek Zamanlı Tercüme

Dünyada en çok kullanılan Arama Motoru Google servislerine bir yenisini daha ekleyerek gerçek zamanlı tercüme hizmeti vermeye hazırlanıyor. Google’ın bu yeni servisi uygulama üzerinden çalışacak.

Geçtiğimiz dönemlerde teknoloji devi Microsoft’un anlık konuşma ve mesajlaşma servisi Skype üzerinden gerçek zamanlı tercüme hizmeti sunmaya başlayacağını açıklaması ve bunun ilk adımı olarak Beta programı başlatması bu konuda Arama Motoru Google’ın da harekete geçmesini sağladı.

Teknoloji dünyasındaki son iddiaya göre Arama Motoru Google’ın mobil uygulaması aracılığı ile gerçek zamanlı tercüme hizmeti sunmaya başlayacak. Bu konuda New York Times gazetesinde yer alan iddiaya göre Google önümüzdeki günlerde yeni servisini teknoloji severlerin hizmetine sunacak. İlk etapta Google’ın Translate uygulamasının Android sürümüne eklenecek yeni sıfat aracılığı ile gerçek zamanlı tercüme yapılabilecek.

Halen buna benzer bir hizmet sunan World Lens adında bir uygulama mevcut. World Lens uygulamasını geliştiren Quest Visual firması ise geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Arama Motoru Google tarafından satın alınmıştı.

Yorum yapın