Google’ın Modüler Akıllı Telefonu I/O Etkinliğinde Görüldü!

Google I/O 2014 etkinliği tüm teknoloji severlerinin dikkatlerini üzerine çekti diyebiliriz, şüphesiz Google I/O etkinliğinde en çok merak edilen konu Android L versiyonuydu, fakat Google sadece Android L’yi tanıtmadı tabi ki. Google I/O etkinliğinde Google’ın yürütmekte olduğu diğer projelerin de bazı detayları verildi, örneği Google’ın dünyanın en ucuz akıllı telefonu olacak olan Android One tanıtıldı, bunun yanı sıra gelen bir bilgiye göre Google Android One için MediaTek ile anlaşma yapmış durumda.

Konuyu dağıtmadan toparlayalım, Google I/O etkinliğinde Google’ın geçen yıl haberini yaptığımız bir projeden daha bahsedildi. Modüler akıllı telefonun ilk prototipi de Google I/O etkinliğinde tanıtıldı. Proje henüz prototip üretebilmiş durumda, gelen bilgiye göre modüler akıllı telefonun sadece iskelet kısmı 50$ gibi bir fiyattan alınabilecek, tabi ki modüler telefon Android ile çalışacak ancak Google I/O’da ki prototipte Android yüklü değildi, henüz ilk prototip olduğundan sadece çalışıp çalışmadığı gösterildi diyebiliriz.

2013’de başlayan modüler akıllı telefon projesi 2015’de piyasaya girmek için hazırlanıyor, modüler akıllı telefonlarda en büyük özellik kullanıcının kullanım amaçlarına göre telefonu tasarlayabilmesi olacak, örneği bir fotoğraf tutkunuysanız gelişmiş büyük bir lens satın alarak istediğiniz zaman telefona takarak fotoğraflar çekebileceksiniz, veya sim kart girişini kafanıza göre arttırabileceksiniz, yüksek batarya ömrü istiyorsanız ona göre bir batarya satın alabileceksiniz. Google’ın modüler telefonunu merakla bekliyoruz.

Yorum yapın