Grup Kurarak Nasıl Para Kazanılır?

Günümüzde birçok konu ve içerik hakkında binlerce grup vardır. Bu gruplar farklı farklı platformlarda bulunmaktadır. Grubun sahipleri ise gruptan iyi para kazanmaktadır. Grubu sadece sahibi değil akıllıca kullanan herkes değerlendirebilir.

Nasıl Akıllıca Kullanacağım?

Grubun kullanılması için içeriği ile ilgili gönderi hazırlanıp sürekli paylaşılması ve böylece aktifliğin sağlanması gerekiyor. Aktiflik sağlandıktan sonra ise artık para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Örneğin grup içeriği ile ilgili bir video yaptınız. Bunu bir gönderi ile değişik tasarımlar yaparak gruba atıp başa tutturun. Bu videonun linkini ise link kısaltma platformlarından kısaltıp öyle atın. Böylece her tıklanma başına 1 kuruş kazanacaksınız.

Bir diğer yöntem ise yönlendirme yöntemidir. Mesela sizin bir grubunuz var. Bu grubun içeriğine benzer bir grup daha açtınız. Yeni açtığınız grubun reklamını eski grubumuzda yaparak insanları diğer gruba yönlendirmiş olursunuz. Böylece elinizde neredeyse aynı sayıda kullanıcıya sahip iki adet grup olur. İsterseniz gruplarla kendiniz ilgilenebilir, isterseniz de satabilirsiniz. Böylece para kazanmış olursunuz.

Reklam Yaptırma

Bir grubunuz varsa bu grubumuzun içinde reklam yaptırıp para alabilirsiniz. Ayrıca grubunuz 10-20 bin gibi katılımcıya ulaştığında sponsorluk için anlaşma yapabilirsiniz. Grubunuzun içeriği ile benzer veya aynı markalara mesaj gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz markalar çok büyük olursa büyük ihtimalle geri dönüş alamazsınız. Bu yüzden daha küçük markalara mesaj göndermeniz daha iyi olacaktır.

Yeni Kurduğum Gruba Nasıl Üye Çekerim?

Kurduğunuz grubun içeriği ile aynı içerikte başka gruplara girin. Buradan üyeleri kendi grubunuza davet edebilirsiniz. Büyük çoğunluğu gelecektir. Bu yöntem ile grubunuzu büyütebilirsiniz.

Eğer kendiniz üyeleri davet etmek için uğraşmak istemiyorsanız birine para verip yaptırabilirsiniz. Bunu da istemezseniz grubunuza aynı içerikteki gruplara reklam verebilirsiniz. Reklamdan geri dönüş yapan kullanıcı sayısı da yüksek olacaktır.

Üye davetlerin atmadan önce grubunuza 100-200 kişiyi çağırıp kalmalarını sağlayın. Sonuçta çoğu kişi kimsenin olmadığı bir gruba girmek istemez. Ayrıca grubunuza gelip daha sonra çıkabilirler. Bu yüzden aktif olarak gönderi paylaşımı yapabilirsiniz. Zaten bir süre sonra sizden başkaları da atmaya başlayacak ve onu görenler de gönderi atacaklar. Böyle böyle grubunuzun aktifliği artacaktır. Artık istediğiniz taktiği uygulayabilirsiniz.

Yorum yapın