Günlük Hayatta Yediğimiz Yiyecekler Hakkında İlginç Bilgiler!

Yemek yemek sudan sonra insanoğlu için en öncelikli ikinci gerekliliktir. Ayrıca şöyle bir gerçeklikte var güzel bir yemeğin ardından ister istemez mutluluk duyarız ve kendimize geliriz. Peki günlük olarak sıklıkla tükettiğimiz bu yiyecekler hakkına neler biliyoruz?

  1. Kahvaltının vazgeçilmezi olan yumurtayı kırdık ve içinde resimde gördüğümüz gibi bir madde ile karşılaştık. Peki, sıradan biri ne yapıyor iğreniyor ve güzelim yumurtayı çöpe yolluyor. Bu yanlıştır arkadaşlar o bozuk veya kirli bir yumurta değil oldukça sağlıklıdır içindeki o leke ise tavuğun yaşı ile ilgilidir yani rahatlıkla tüketebilirsiniz.
  2. Arkadaşlar saf bal asla bozulmaz. Örneğin 1922 yılında mısırda bir firavunun mezarı keşfedilmiştir ve incelendiğinde mumyanın yanında bal bulunmuştur ve bal hala tazeliğini korumaktadır. O nedenle saf balı rahatlıkla tüketebilirsiniz?
  3. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir eğer bir çayı demlediyseniz onu hemen tüketin ve dökün çünkü bayat çay mide için aşırı derecede zarar verir. Bu konuda Çinlilerin güzel bir atasözü vardır; “Dünün çayı yılandan daha acı ısırır.”
  4. Kahvenin enerji verdiğini hepimiz biliyoruz ama bunun keşfedilmesi ise oldukça komiktir. Afrika ülkesinde bir adam keçilerini kahve ağaçlarına yönlendirir ve kahveleri tüketen keçiler dans etmeye başlar işte kahve bu şekilde keşfedilmiştir ve hatırlatma olarak kokusu bile uykunuzun kaçmasına yeterlidir.
  5. Maalesef gerçek. Ürünlerin da a ilgi çekici ve canlı olması için birçok yiyecekte gıda boyası kullanılmakta ve bu boyalar çocuklarda hiperaktifliğe neden olmakta.
  6. Dikkat etmişseniz her markanın kendine ait bir tadı vardır ve tüm markalar da farklı kaynaklardan su çıkarmaktadır.
  7. Yapılan araştırmada fazla muz tüketen insanların sivrisinek saldırısına daha fazla maruz kaldığı ortaya çıkmıştır. Sebebi ise henüz bilinmemektedir.
  8. Reklam yapmak gibi olmasın ama Oreo büskivileri oldukça lezzetlidir. Üzerindeki simetrik şekillere pek dikkat etmeden ağzımıza atarız fakat o simgeler için Tapınak Şovalyeleri’nin işareti denilmekte.
  9. Biber alırken rengine bakarak acı olup olmadığını anlamaya çalışırız ancak bu bir ölçü değildir acı olup olmamasının rengi ile alakası yoktur. Bir biber ne kadar küçükse o kadar acıdır.
  10. Eğer manavdan avakado aldıysanız onu bekletmeden tüketmenizi öneririz çünkü avakado çok çabuk bozulan bir meyvedir ve bozulmuş avakado yiyen bir kuş ölebilir o yüzden bozulmuş avakadoyu poşetleyip atınız.

Yorum yapın