Güzelleşmek İçin Lazer Kullanımı Nedir?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Teknolojinin ilerlemesi insanın tüm beklentileri de gerçekleşebilmektedir.

Güneşten veya doğuştan ya da zaman ile oluşan lekeler bazen insanları rahatsız edebilmektedir. Çiller, et benleri, güneş lekeleri ve doğum lekeleri bunlardan bazıları olmaktadır. Bu noktada teknoloji devreye girmekte ve lazer ile leke tedavileri yapılmaktadır. Leke tedavisi ile profesyonel ellerde sorunsuz şekilde bu lekelerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Tüm bu leke tedavilerde uygulanan seans sayıları da değişkenlik göstermektedir. Yüzeysel bir çil tek seans uygulamada gerilebilirken daha derin çiller için 4 veya 5 seans uygulaması gerekmektedir. Doğum lekeleri ise 10 veya 15 seans uygulamasında geçmektedir. Bu uygulamalarda doktor ve hasta ilişkisi çok önemli olmaktadır. Hastanın sahip olduğu lekenin şekli, rengi veya derinliği ile doktorun doğru tedavi yöntemini tavsiye edip etmemesi ile doğru orantılı olmaktadır. Leke tedavileri kısa sürede geçmemekte daha ziyade uzun süren ve uzmanlık isteyen tedavi yöntemlerinden biri olmaktadır.

Lazer epilasyon tercih edenlerin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın yolu olan bu yöntem muhakkak ki uzman kişilerce yapılmalıdır. Lazer epilasyon ile sadece kadınların değil erkeklerinde tercih ettiği bir yöntem olmaktadır. Sırt veya göğüs gibi geniş alanlarda da rahatlıkla uygulanabilmekte kesin ve kalıcı bir çözüm sunmaktadır.

Teknoloji ile insan hayatı da kolaylaşmaktadır; ancak insan vücudu çok değerlidir bu yüzden işin ehli kişilerin bulunması da çok büyük önem taşımaktadır.

Yorum yapın