Güzellik İle İlgili 10 Pratik Bilgi

Zamanı kısıtlı tüm kadınların hayali, doğal yöntemlerle pratik bir şekilde güzelleşmek… İşte her zaman kolaylıkla uygulayabileceğiniz birbirinden faydalı güzellik sırları;

  1. Manikür işlemi tırnaklarınıza zarar verir. Limon suyu ve zeytinyağını karıştırarak hazırladığınız kürü uygulayarak tırnaklarınızı güçlendirebilir ve tırnaklarınızın kırılmasını önleyebilirsiniz. Bu işlem ile tırnaklarınızda oluşan sararmaları da geçirmeniz mümkün.
  2. Göz kaleminizi uygularken dağılıyorsa, kalemi 15 dakikalığına buzluğa koyarak göz makyajınızın dağınık görüntüsüne son verebilir, daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
  3. Kullandığınız toniklerden verim alamıyorsanız, doğal bir yönteme başvurabilirsiniz. Bir çay bardağı suyun içine iki damla lavanta esansı damlatın ve buzdolabında soğutun ve sonrasında yüzünüze bir pamuk yardımıyla uygulayın. Yüzünüzdeki canlanmaya inanamayacaksınız.
  4. Hem hassas hem de yağlı bir tene sahipseniz, fondötenin üzerine bebek pudrası uygulayarak fazla yağın emilmesini sağlayabilirsiniz.
  5. Rujunuzun kalıcı olmasını istiyorsanız, rujunuzu sürdükten sonra üzerine peçete koyarak pudra uygulayabilirsiniz.
  6. Eyeliner çekerken zorlanıyorsanız, kredi kartı yardımıyla kuyruğa şekil verebilirsiniz.
  7. Dudaklarınız kuruyor ve çatlıyorsa, vazelin sürerek bakım yapabilirsiniz.
  8. Daha parlak saçlar için doğal bir yönteme başvurabilirsiniz. 1 demet maydanozu kaynatın ve suyun içerisinde 15 dk. demleyin. Süzdüğünüz maydanoz suyunu saçınıza uygulayarak 5 dakika bekleyin, sonrasında durulayın. Bunu birkaç sefer uyguladıktan sonra saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak göründüğünü fark edeceksiniz.
  9. Vücudunuzu toksinlerden arındırmak için her sabah bir bardak limonlu ılık su içebilirsiniz.
  10. Vücudunuzda su eksikliği varsa, cildiniz susuz kaldıysa yeşil çay tüketebilir ve badem özlü bakım kremleri kullanabilirsiniz. Cildinizin su kaybetmesine fırsat vermeyin.

Yorum yapın